LAJMI I FUNDIT:

Burri nga Maryland fiton dy çmime të mëdha lotarie për vetëm brenda një jave

Burri nga Maryland fiton dy çmime të mëdha lotarie për vetëm brenda një jave

Një burrë nga Maryland kishte një festim shtesë në muajin e ditëlindjes së tij kur ai fitoi 2 çmime xhekpot të lotarisë brenda një jave, bileta e parë kishte vlerën e 25,696 eurove, ndërsa e dyta kishte vlerën e 100 mijë dollarëve.

Reklama

Burri nga Kantoni i Prince George, i cili festoi ditëlindjen e tij të 63-të këtë muaj, vizitoi për herë të parë selinë e Lotarisë në Maryland javën e kaluar kur fitoi një çmim të parë prej 25,696 dollarësh nga loja virtuale e garave me kuaj Racetrax.

Burri u kthye në selinë e lotarisë një javë më vonë, kur fitoi 100,000 dollarë nga një biletë gërvishtëse “50 Year!”, një lojë e re që feston 50 vjetorin e Lotarisë së Maryland, raporton UPI, transmeton Telegrafi.

Lojtari i bleu të dyja biletat nga Shell Food Mart në Riggs Road në Adelphi-a.

“Po bëja atë që bëj çdo ditë”, u tha lojtari zyrtarëve të lotarisë në ditën kur fitoi çmimin e tij prej 100,000 dollarësh. “Unë bëj një shëtitje në mëngjes në dyqan dhe atje luaj Racetrax, Keno dhe lojëra me bileta gërvishtëse”, shtoi ai.

Burri tha se bileta e tij e parë me gërvishtje i dha atij një çmim prej 75 dollarësh dhe ai vendosi t’i përdorte fitimet e tij për të blerë një biletë të dytë, e cila ia fitoi atij xhekpot-in prej 100,000 dollarësh.

Lojtari tha se paratë e fituara do t’i përdorë për një udhëtim në vendin e tij të origjinës, në Republikën Dominikane, ta paguajë kredinë e veturës, si dhe t’i ndajë ato me gruan e tij. /Telegrafi/