Nuk do ta blini kurrë në dyqane kur ta provoni

Përbërësit:

▪ 250 ml qumësht
▪ një kub maja
▪ 1 lugë çaji sheqer
▪ 800 gr miell
▪ 100 gr gjalpë
▪ 100 ml kos
▪ 3 vezë
▪ 300 g djathë
▪ 1 lugë çaji kripë

Përgatitja:

Në një enë përzieni 200 gramë miell me majanë, me qumështin pak të ngrohur dhe sheqerin.

E trazoni mirë dhe e mbuloni për 20 minuta në mënyrë që majaja të ngrihet pak. Më pas shtoni 60 gramë gjalpë të shkrirë, jogurt, 2 vezë dhe kripë.

Shtoni miellin e mbetur. Ngjisheni një brumë të butë. Mbulojeni dhe lëreni të qëndrojë për 20 minuta të tjera.

Reklama

Ndajini brumin në katër pjesë. Bëjeni secilën pjesë në formë të rrumbullakët.

Reklama

Lyejeni pjesën e parë me gjalpë të shkrirë dhe spërkatni me djathë të grirë. Vendosni një tjetër dhe lyejeni përsëri me gjalpë dhe spërkatni me djathë të grirë. Vendosni pjesën e tretë dhe vazhdoni si më parë. Në fund vendosni pjesën e katërt.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.