LAJMI I FUNDIT:

BSPK shpall grevë të përgjithshme nga 25 gushti

BSPK shpall grevë të përgjithshme nga 25 gushti

Kryetari i Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK), Atdhe Hykolli, sot ka shpallur grevë të përgjithshme duke filluar nga data 25 gusht për të gjithë të punësuarit në Kosovë.

Reklama

Hykolli përmes një konference për media ka thënë se kërkojnë rritjen e pagave prej 100 euro për të gjithë të punësuarit deri sa të zbatohet ligji për Pagat.

Ai beson që qeveria do t’i thërras arsyes që të gjejnë rrugë të përbashkët.

Jasharaj: Nga 24 ose 25 gushti arsimi shpall grevë të përgjithshme
Lexo po ashtu Jasharaj: Nga 24 ose 25 gushti arsimi shpall grevë të përgjithshme

“Duam të kërkojmë rritjen e pagave prej 100 euro për të gjithë të punësuarit, derisa të zbatohet ligji për pagat. BSPK dëshiron të besoj që qeveria do t’i thërras arsyes që të gjejnë rrugë të përbashkët. Nga 25 gushti 2022 shpallim grevë të përgjithshme të të punësuarve e cila do të vazhdoj deri sa të përmbushen kërkesat tona”, ka thënë Hykolli. /Telegrafi/  


Në trend Lajme

Më shumë
Disa qytetarë serbë protestojnë, të tjerët kryejnë shërbime në komunat në veri

Disa qytetarë serbë protestojnë, të tjerët kryejnë shërbime në komunat në veri

Elfije Boletini
Vizita e emisarëve në Kosovë, propozimi i Ramës për draft Asociacionin dhe reagimi i Qeverisë së Kosovës – top lajmet e javës

Vizita e emisarëve në Kosovë, propozimi i Ramës për draft Asociacionin dhe reagimi i Qeverisë së Kosovës – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Lirohet drejtori i Shtëpisë së kulturës në Bujanoc, Jetmir Ismaili

Lirohet drejtori i Shtëpisë së kulturës në Bujanoc, Jetmir Ismaili

Lugina
Besnikërisht rreth Lidhjes së Prizrenit, Kurti: Bashkë me aleatët mund të avancojmë në rrugën për forcimin politik Kosovë-Shqipëri

Besnikërisht rreth Lidhjes së Prizrenit, Kurti: Bashkë me aleatët mund të avancojmë në rrugën për forcimin politik Kosovë-Shqipëri

Lajme
​Mocioni i mosbesimit, konsiderohet i pamundshëm rrëzimi i Kurtit

​Mocioni i mosbesimit, konsiderohet i pamundshëm rrëzimi i Kurtit

Lajme
Lutfiu: Në Serbi thirrje që shqiptarët të largohen nga komunat në Luginë

Lutfiu: Në Serbi thirrje që shqiptarët të largohen nga komunat në Luginë

Lugina
Kalo në kategori