Manchester United ka fituar 3-0 ndaj Brightonit në kuadër të javës së 32-të në Ligën Premier.

Golat për Djajtë e Kuq i shënuan Mason Greenwood dhe Bruno Fernandes që realizoi dy herë.

United ishte më i mirë ën fushë duke marrë notën e përgjithshme 6.95, ndërsa Brightoni u vlerësua me 6.07.

Manchester United fiton me lehtësi ndaj Brightonit Manchester United fiton me lehtësi ndaj Brightonit

Lojtari me paraqitje më të mirë në këtë sfidë ishte mesfushori portugez që u notua me 8.9 fal dy golave të shënuar.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte portieri i vendasve, Mat Ryan me vlerësimin 5.6.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/