LAJMI I FUNDIT:

Bruno Fernandes flet për të ardhmen e Ten Hag menjëherë pas finales së FA Cup

Bruno Fernandes flet për të ardhmen e Ten Hag menjëherë pas finales së FA Cup

Bruno Fernandes ka adresuar të ardhmen e trajnerit Erik Ten Hag menjëherë pasi Manchester United fitoi finalen e FA Cup.

United prodhoi një ndeshje perfekte në aspektin taktik në ‘Ëembley’, duke mposhtur kampionin në fuqi Manchester City me rezultat 2-1 falë golave të shënuar nga Alejandro Garnacho dhe Kobbie Mainoo.

Goli i vonshëm i Jeremy Doku nuk ishte i mjaftueshëm për ‘Qytetarët’, dhe ‘Djajtë e Kuq’ arritën që të minimizojnë rrezikun nga Manchester City për 90 minuta.


Kjo fitore vjen mes spekulimeve për të ardhmen e Ten Hag, me The Guardian që kishte raportuar të premten se United do ta shkarkojë atë menjëherë pas finales.

‘Djajtë e Kuq’ ishin ballafaquar me një skenar të njëjtë edhe më herët, pasi ata kishin ndarë rrugët me Louis Van Gaal menjëherë pasi ai fitoi FA Cup në vitin 2016.

Man United mposht Man Cityn në finale të FA Cup – siguron kualifikimin në Ligën e Evropës
Lexo po ashtu Man United mposht Man Cityn në finale të FA Cup – siguron kualifikimin në Ligën e Evropës

Pas ndeshjes, Fernandes u pyet në lidhje me të ardhmen e Ten Hagut dhe portugezi dha një përgjigje mjaft diplomatike.

“Ai ka bërë gjithçka mirë sot. Ai e përgatit çdo ndeshje shumë mirë. Ndonjëherë funksionon, ndonjëherë jo”.

“Sot kishte të bëjë me atë që të ishim kompakt dhe të ushtrojmë presion mes linjave, të tregojmë pak zemër dhe pasion”.

“Ne vetëm duam të festojmë. Duam ta shijojmë këtë moment, së bashku me tifozët dhe stafin, duke përfshirë edhe trajnerin, ne e meritojmë këtë”.

“E ardhmja e Ten Hag nuk më takon mua që të vendos. Unë jam vetëm një lojtar i futbollit”, përfundoi Fernandes./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori