LAJMI I FUNDIT:

Brumë për krepa që është vërtetuar se nuk ju bën obezë

Brumë për krepa që është vërtetuar se nuk ju bën obezë

Kanë po atë shije, sikur t’i kishit përgatitur sipas recetës origjinale

Reklama

Më në fund mund të kënaqeni me palapetat e preferuara dhe të mos çani kokën për shtim peshe! – transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– ½ gote miell kokosi,
– 1 lugë miell pa gluten,
– 2 vezë,
– ½ gote fjolla tërshëre,
– ½ gote mel,
– 1 lugë agavë apo mjaltë,
– pak kripë,
– 1 lugë e vogël sodë buke,
– 2 dl ujë,
– 1 lugë e vogël vaj.

Për shkak të këtij gabimi që vazhdimisht e bëni, krepat bëhen rripake
Lexo po ashtu Për shkak të këtij gabimi që vazhdimisht e bëni, krepat bëhen rripake

Përgatitja:

Miellin e kokosit, fjollat e tërshërës dhe melin bluani mirë. Pastaj në tretjen e përftuar shtoni të gjithë artikujt dhe përzieni mirë.

Kur tretja të bëhet homogjene dhe pa droçka, futeni në frigorifer dhe lëreni të qëndrojë 10 – 15 minuta.

Pastaj nxehni vajin në tigan dhe piqni krepa.

Kur t’i bëni gati, mbushni me shtesa të preferuara.

Ju bëfshin mirë! /Telegrafi/