LAJMI I FUNDIT:

Brenda punëtorisë ku dhjetëmijë telefona bëjnë pëlqime dhe klikime të rrejshme (Video)

Brenda punëtorisë ku dhjetëmijë telefona bëjnë pëlqime dhe klikime të rrejshme (Video)

Është hedhur në internet një video e shkurtër, ku tregohet punëtoria ilegale në Kinë, në të cilën bëhen pëlqime dhe klikime të rrejshme.

Reklama

Besoeht se aty gjenden rreth dhjetëmijë telefona të lidhur sistem, që kryejnë këtë veprimtari kryesisht në rrjetet sociale, transmeton Telegrafi.

Nuk dihet se për cilat kompani është e angazhuar, por dyshohet se gjatë asaj kohe bëheshin vlerësime për agjenci të ndryshme.

Këto punëtori që janë quajtur edhe si ferma klikimesh janë shumë të përhapura në Kinë dhe Rusi, shërbimet e të cilave kërkohen për të popullarizuar llogari si dhe që të përhapen lajme të rrejshme.

Bazuar në një studim, rreth 15 për qind e llogarive në Twitter dhe Instagram janë të rrejshme, që janë krijuar në këtë mënyrë për t’u shitur së bashku me pëlqime. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Këta persona shikuan albumet familjare dhe rikrijuan fotot e vjetra, rezultatet janë legjendare

Këta persona shikuan albumet familjare dhe rikrijuan fotot e vjetra, rezultatet janë legjendare

Fun
Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Fun
Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Fun
Befasi në stacionin e trenit në Indi: Majmuni hynë fshehurazi në zyre, shikoni se çfarë po bën

Befasi në stacionin e trenit në Indi: Majmuni hynë fshehurazi në zyre, shikoni se çfarë po bën

Fun
Ylli i NBA i tronditur me çmimet e benzinës: Kjo është një plaçkitje

Ylli i NBA i tronditur me çmimet e benzinës: Kjo është një plaçkitje

Fun
Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Fun
Kalo në kategori