0Shares

Novak Djokovic është eliminuar ne 1/8 e finaleve te Masters 1000 në Indian Wells.

Megjithëse ishte i pamposhtur që tre vjet në këtë turne, serbi pësoi humbje dhe tashmë ka nisur të humbas shkëlqimin.

Nick Kyrgios arriti të triumfoi me rezultat 2:0, në sete 6-4, 7-6, transmeton Telegrafi.

Kjo ishte humbja e dytë prej tenistit australian brenda dy javësh përballe Kyrgios (në mars është mundur në çerekfinalet në Acapulco).

Theksojmë se Kyrgios është vetëm 21 vjeç dhe cilësohet me shërbime të fuqishme. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)