LAJMI I FUNDIT:

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë vizitoi kompaninë ELKOS Group, pas incidentit me zjarr

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë vizitoi kompaninë ELKOS Group, pas incidentit me zjarr

Në takimin e përbashkët të zhvilluar sot në Pejë, bordi i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës (DhTIK), së bashku me drejtoreshën ekzekutive, u informuan nga pronari i kompanisë ELKOS Group, Ramiz Kelmendi lidhur me situatën e krijuar pas ngjarjes së rëndë, kur zjarri dogji njërin nga objektet e kësaj kompanie në Pejë.

Reklama

Sipas një njoftimi të DHTIK-së, pavarësisht se dëmet materiale të shkaktuara nga zjarri në Elkos Center janë shumë të mëdha, pronari i kompanisë Ramiz Kelmendi, shprehet falënderues që fatmirësisht nuk pati viktima në njerëz, përveç lëndimeve të lehta gjatë përpjekjeve për shuarjen e zjarrit.

Djegia e objektit të Elkos Center, Kelmendi: Punëtorëve të asfiksuar do t’iu qëndrojmë afër, dëmi i shkaktuar rreth 35 milionë euro
Lexo po ashtu Djegia e objektit të Elkos Center, Kelmendi: Punëtorëve të asfiksuar do t’iu qëndrojmë afër, dëmi i shkaktuar rreth 35 milionë euro

“Përfaqësuesit e DHTIK vizituan objektin e djegur dhe vlerësuan evakuimin efikas, që siguroi të mos ketë viktima në njerëz. Po ashtu, Kelmendi u shpreh se pavarësisht dëmeve materiale të vlerësuara deri në dhjetëra miliona euro, ai theksoi se puna e Elkos Group do të vazhdojë normalisht”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
TECHTONIC në Prishtinë: Hapet zinxhiri i dyqaneve të pajisjeve të teknologjisë

TECHTONIC në Prishtinë: Hapet zinxhiri i dyqaneve të pajisjeve të teknologjisë

Techtonic
Tri dekada plot sukses dhe arritje për Alba qeramika

Tri dekada plot sukses dhe arritje për Alba qeramika

Albaqeramika
Merr udhëtimin që meriton me Prime Travel

Merr udhëtimin që meriton me Prime Travel

Prime Travel
Ja pse Kontura Profiles bën linjën më të sigurt të prodhimit – bashkëpunimi me një ndër prodhuesit më të njohur italian

Ja pse Kontura Profiles bën linjën më të sigurt të prodhimit – bashkëpunimi me një ndër prodhuesit më të njohur italian

Kontura Profiles
Bregu: Evropa do të jetë më e fortë me një Ballkan Perëndimor të integruar, të përshpejtohet procesi i zgjerimit

Bregu: Evropa do të jetë më e fortë me një Ballkan Perëndimor të integruar, të përshpejtohet procesi i zgjerimit

Ekonomi
Interex nis projektin “Pemë më shumë në qytetin tim”

Interex nis projektin “Pemë më shumë në qytetin tim”

InterEX
Kalo në kategori