Tuneri polak Carlex Design prezantoi versionin e modelit coupe-SUV BMW X6 M Competition.

Carlex Design e quajti krijimin e tij Notus Evo, dhe modifikimet e jashtme nuk janë drastike.

Ka një parakolp të ri të përparmë me një grilë të madhe radiatori të bërë nga fibër karboni, një spoiler çati dhe një spoiler buzësh.

Pragjet e reja janë gjithashtu karboni, siç është difuzori i pasmë, dhe X6 gjithashtu mori rrota 24 inç.

Sa i përket interierit, nuk është delikate sepse është e mbuluar me lëkurë portokalli.

Carlex nuk “preku” motorin 4.4 litra V8 që ende zhvillon 620 kuaj/fuqi. /Telegrafi/