Një studente që ka gjetur 1.000 funte brenda një palë mbathje sportive që bleu në eBay, e habiti shitësin – duke i kthyer paratë brenda gjysmë ore.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ka qenë studentja Ella Gilman, 19 vjeç, që kishte mbetur e befasuar kur gjeti paratë e futura në një zarf, në një nga këpucët e blera.

Ella, e cila studion në Universitetin Metropolitan të Manchesterit, vuri menjëherë kontakt me gruan nga e cila bleu mbathjet, nga 260 milje larg në Brighton, East Sussex.

Kjo gjë gjithsesi edhe ka habitur për të mirë shitësen Laura Hazeldine kur Ella e kontaktoi atë për të njoftuar se kishte bërë një gabim.

Reklama

Pas kërkesës për detajet e saj bankare, Ella i pagoi paratë në bankën e saj, 25 minuta më vonë.

Reklama

E Laura ka thënë se donte ta falënderonte publikisht dhe shtoi se një vepër e tillë e ka rivendosur besimin e saj në njerëzimin. /Telegrafi/