Në Estadio da Luz, Benfica dhe Paris Saint-Germaini zhvillojnë ndeshjen e raundit të tretë të fazës grupore në Ligën e Kampionëve.

Të dyja skuadrat kundërshtare i kanë fituar dy sfidat e para duke triumfuar përballë Juventusit dhe Maccabi Haifas.

Andaj sfida e sotme (e mërkurë) është e drejtpërdrejtë për vendin e parë në Grupin H dhe për rrjedhën e mëtutjeshme të garës në këtë grup.

Trajnerët Roger Schmidt dhe Christophe Galtier i kanë zgjedhur formacionet që do të angazhohen nga fillimi i përballjes.


Formacioni startues i Benficas: Vlachodimos; Bah, Otamendi, António Silva, Grimaldo; Florentino, Enzo Fernandez; Neres, Rafa Silva, Joao Mario; Gonçalo Ramos.

Formacioni startues i Paris Saint-Germainit: Donnarumma; Ramos, Marquinhos, Danilo; Hakimi, Verratti, Vitinha, Nuno Mendes; Messi, Mbappe, Neymar.


/Telegrafi/