Bella Hadid u sigurua të marrë vëmendje gjatë Festivalit të Filmit në Kanë dje (e diele) kur mbërriti e veshur me një pjesë ndryshe nga çdo tjetër në tapetin e kuq.

Hadid, mahniti me një gjerdan prej bronzi të praruar, frymëzuar nga mushkëritë e njeriut nga projektuesi Daniel Roseberry për koleksionin Vjeshtë 2021 të markës Schiaparelli.

“Trompe l’œil” përshkruan iluzionin artistik si një detaj të pikturuar ose të sheshtë si një objekt tre-dimensional.

Modelja gjithashtu veshi një fustan me mëngë të gjata dhe një dekolte të prerë ulët.

Veshjet më të bukura në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Kanë Veshjet më të bukura në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Kanë

Kjo është pamja e fundit e modelës nga Festivali, pasi ajo doli në tapetin e kuq për shfaqjen e filmit “Annette” javën e kaluar në një fustan bardh e zi, duke ju bashkuar një nga trendeve më të mëdha verore të modës. /Telegrafi/