LAJMI I FUNDIT:

Bastisje në Shkup, arrestohen dy shpërndarës të drogës

Bastisje në Shkup, arrestohen dy shpërndarës të drogës

MPB Maqedoni njofton se sot (28.05.2024), punonjësit e policisë nga SPB Shkup – Njësiti për Trafikim të Kundërligjshëm, kanë arrestuar personat J.J (22) dhe D.D (47).

“Pas marrjes së informacioneve operative paraprakisht dhe marrjes së urdhëresës gjyqësore, është kryer bastisje në një banesë në Shkup, gjatë së cilës është gjetur dhe konfiskuar marihuanë dhe një peshore digjitale”.

“Personat janë ndaluar në stacion policor dhe pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të ngrihet kallëzimi përkatës penal”, thonë nga MPB.

Në trend Lajme

Më shumë
Dosja ndaj të dyshuarëve për spiunazh - 'Kanë udhëtuar shpesh në Serbi'

Dosja ndaj të dyshuarëve për spiunazh - 'Kanë udhëtuar shpesh në Serbi'

Drejtësi
Nis takimi Bislimi – Lajçak në Qeveri

Nis takimi Bislimi – Lajçak në Qeveri

Lajme
I akuzuari Muhamet Alidemaj thotë se kur ndodhi masakra e Izbicës, kishte qenë tek axha duke e festuar Bajramin

I akuzuari Muhamet Alidemaj thotë se kur ndodhi masakra e Izbicës, kishte qenë tek axha duke e festuar Bajramin

Drejtësi
Kurti tha se partitë opozitare nuk mund t'i shtyjnë zgjedhjet pafundësisht, flasin nga LDK-ja dhe AAK-ja

Kurti tha se partitë opozitare nuk mund t'i shtyjnë zgjedhjet pafundësisht, flasin nga LDK-ja dhe AAK-ja

Mirjeta Hajzeraj
Nënshkruhet marrëveshja, Izraeli heq zyrtarisht vizat për Kosovën

Nënshkruhet marrëveshja, Izraeli heq zyrtarisht vizat për Kosovën

Lajme
Temperaturat e larta, doktoresha Pranvera Krasniqi, jep disa këshilla për të moshuarit dhe fëmijët

Temperaturat e larta, doktoresha Pranvera Krasniqi, jep disa këshilla për të moshuarit dhe fëmijët

Lajme
Kalo në kategori