LAJMI I FUNDIT:

Bardhi reagon për incidentin pas mbledhjes së Kryesisë së PD-së: Përmes shantazhit nuk ndërtohet asgjë afatgjatë

Bardhi reagon për incidentin pas mbledhjes së Kryesisë së PD-së: Përmes shantazhit nuk ndërtohet asgjë afatgjatë

Mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike që përfundoi pas tetë orësh e gjysmë në orët e para të mëngjesit të sotëm u shoqërua edhe me një përplasje mes mbështetësve.

Reklama

Kryetari i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi duke reaguar për këtë ngjarje vuri në dukje se “dhuna verbale, presioni dhe shantazhi kundër deputetëve të PD që mendojnë ndryshe nuk janë mjete politike”.

Kryesia e PD merr vendimin, caktohet data e zgjedhjes së kryetarit të ri
Lexo po ashtu Kryesia e PD merr vendimin, caktohet data e zgjedhjes së kryetarit të ri

“Kjo sjellje prej grupimi paramilitar hedh në erë bashkëjetesën brenda kësaj force politike dhe dërrmon në mënyrë përfundimtare besimin e qytetarëve tek PD”, u shpreh ai.

“Duke dënuar me forcë aktet e dhunës kundër deputetëve të PD, anëtarëve të Kryesisë dhe gazetarëve, u kërkoj secilit koleg të distancohen publikisht prej tyre. Përmes dhunës, presionit dhe shantazhit nuk ndërtohet asgjë afatgjatë, në interes të demokratëve dhe të Shqipërisë”, tha Bardhi.

Media publikoi sot pamje ku disa nga deputetët demokratë janë përballur me kërcënime dhe ofendime pasi nuk kanë marrë pjesë në hapjen e garës për kryetarin.

Kryesia e PD-së u përfshi nga debatet ndërsa diskutoi hapjen e zgjedhjeve të reja brenda partisë, pasi një pjesë e deputetëve kërkuan më shumë kohë dhe përgatitje për procesin.

Hapja e garës për kryetar në PD u bë pasi Jorida Tabaku dha dorëheqjen nga funksionet e saj në parti. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Krstiq: Presioni ndaj serbëve në veri vjen drejtpërdrejt nga BIA dhe Vuçiq

Krstiq: Presioni ndaj serbëve në veri vjen drejtpërdrejt nga BIA dhe Vuçiq

Lajme
Escobar: Lajçak ka mbështetjen e plotë, nuk mendoj se një vend prej një milion e gjysmë do ta bindë komunitetin transatlantik të ndryshojë taktikat e tij

Escobar: Lajçak ka mbështetjen e plotë, nuk mendoj se një vend prej një milion e gjysmë do ta bindë komunitetin transatlantik të ndryshojë taktikat e tij

Lajme
13-vjeçari në Ferizaj dyshohet se bëri vetëvrasje, prokuroria deklarohet për rastin

13-vjeçari në Ferizaj dyshohet se bëri vetëvrasje, prokuroria deklarohet për rastin

Kronika e Zezë
Dyshohet se morën pjesë në vrasje, tortura e dëbim të popullatës civile – policia jep detaje për arrestimin e tre serbëve në Vushtrri

Dyshohet se morën pjesë në vrasje, tortura e dëbim të popullatës civile – policia jep detaje për arrestimin e tre serbëve në Vushtrri

Drejtësi
Cilat janë garancitë që Asociacioni nuk do të përfundojë si “Republika serbe”, Hovenier: Duhet të keni besim në SHBA-të, jemi zotuar se nuk do të lejojmë që kjo të ndodhë

Cilat janë garancitë që Asociacioni nuk do të përfundojë si “Republika serbe”, Hovenier: Duhet të keni besim në SHBA-të, jemi zotuar se nuk do të lejojmë që kjo të ndodhë

Lajme
Gashi, ministrave të LVV-së: Boll u çaraveshët, se po flasim për diçka të rëndësishme

Gashi, ministrave të LVV-së: Boll u çaraveshët, se po flasim për diçka të rëndësishme

Lajme
Kalo në kategori