LAJMI I FUNDIT:

Aziri për hyrjen e ASH-së në Qeveri: Vepruam në përputhje me premtimet që ua dhamë qytetarëve

Aziri për hyrjen e ASH-së në Qeveri: Vepruam në përputhje me premtimet që ua dhamë qytetarëve

Deputeti i ASH-së Elmi Aziri, në seancën e sotme të Kuvendit në të cilën po debatohet për ministrat e rinj të Qeverisë, tha se vendimi i kësaj partie për t’u bërë pjesë e Qeverisë, është në përputhje me premtimet që ua dhanë qytetarëve para zgjedhjeve të fundit.

Reklama

Ai deklaroi se ASH çdo herë ka dëshmuar se është garanci në rrugën evropiane të vendit.

“Unë e shoh se ju nuk e kuptoni se çfarë do të thotë ardhmëria evropiane dhe cili është roli i Aleancës për Shqiptarët në këtë rrugëtim. ASH-ja edhe në vitin 2016, 2017, 2018, dëshmoi se është garanci në gjithë këtë proces që shteti ynë ka për obligim ta ndjekë. Pavarësisht se a jemi opozitë apo shumicë, ne vepruam në bazë të interesit shtetëror dhe në përputhje me premtimet që i dhamë para qytetarëve edhe në vitin 2020, edhe para saj”, tha Aziri.

Ai tha se të gjithë mund të flasin për krim, por jo deputetët e OBRM-PDUKM-së, duke iu reaguar të njëjtëve për kritikat e vazhdueshme për vilën e liderit të ASH-së, Arben Taravari.

Në trend Lajme

Më shumë
Kongresisti Nuun: SHBA-ja duhet të qëndrojë me Kosovën, sekretari Blinken t'i kundërvihet mobilizimit ushtarak të Serbisë

Kongresisti Nuun: SHBA-ja duhet të qëndrojë me Kosovën, sekretari Blinken t'i kundërvihet mobilizimit ushtarak të Serbisë

Politikë
​

​"Asociacion pa kompetenca ekzekutive", serbët në veri presin marrëveshje për situatën

Lajme
Pamje nga situata në veri kur gazetarët e policët sulmohen me gurë nga serbët lokalë

Pamje nga situata në veri kur gazetarët e policët sulmohen me gurë nga serbët lokalë

Lajme
Gjendje e qetë në veri, Policia vazhdon të qëndrojë pranë komunave

Gjendje e qetë në veri, Policia vazhdon të qëndrojë pranë komunave

Mirjeta Hajzeraj
Ministri Peci viziton kryetarin e Leposaviqit, flasin për projekte milionëshe në atë komunë

Ministri Peci viziton kryetarin e Leposaviqit, flasin për projekte milionëshe në atë komunë

Lajme
Zhvillimet në veri, Kurti takon Von Cramon: Është e rëndësishme të fillojmë sa më parë me ofrimin e shërbimeve bazike për qytetarët

Zhvillimet në veri, Kurti takon Von Cramon: Është e rëndësishme të fillojmë sa më parë me ofrimin e shërbimeve bazike për qytetarët

Lajme
Kalo në kategori