LAJMI I FUNDIT:

Aleanca për Shqiptarët - ASH

739 Artikuj

Aziri tregon për pengesën e bashkëpunimit mes Alternativës, Besës dhe ASH-së

Aziri tregon për pengesën e bashkëpunimit mes Alternativës, Besës dhe ASH-së

Maqedonia e Veriut
Taravari e Kasami përplasen për anëtarët dhe simpatizantë politikë

Taravari e Kasami përplasen për anëtarët dhe simpatizantë politikë

Politikë
Kasami: Taravari të përcaktohet me kë është, i urojmë vazhdim të dashurisë me BDI-në

Kasami: Taravari të përcaktohet me kë është, i urojmë vazhdim të dashurisë me BDI-në

Politikë
Mehmedi: Heqjen e “20 përqindëshit” do ta shtyjmë përpara

Mehmedi: Heqjen e “20 përqindëshit” do ta shtyjmë përpara

Politikë
Taravari për “Zërin e Amerikës”: Gjuha Shqipe duhet të përfshihet në Kushtetutë

Taravari për “Zërin e Amerikës”: Gjuha Shqipe duhet të përfshihet në Kushtetutë

Politikë
Aleanca për Shqiptarët emëron Arben Jasharin për zëvendës-drejtor të BSP-së

Aleanca për Shqiptarët emëron Arben Jasharin për zëvendës-drejtor të BSP-së

Politikë
Rastet e montuara, ndryshimet kushtetuese dhe reformat në drejtësi – ministri Krenar Lloga pret zgjidhje pozitive

Rastet e montuara, ndryshimet kushtetuese dhe reformat në drejtësi – ministri Krenar Lloga pret zgjidhje pozitive

Politikë
Alternativa: Edhe pa pjesëmarrje në grupet punuese mbështesim ndryshimet kushtetuese

Alternativa: Edhe pa pjesëmarrje në grupet punuese mbështesim ndryshimet kushtetuese

Politikë
ASH: Vendimi i Lëvizjes Besa dhe Alternativës për të mos dërguar përfaqësues në grupin punues është skandaloz

ASH: Vendimi i Lëvizjes Besa dhe Alternativës për të mos dërguar përfaqësues në grupin punues është skandaloz

Politikë
Taravari: Ndryshimet kushtetuese kyçe për fillimin e negociatave me BE-në

Taravari: Ndryshimet kushtetuese kyçe për fillimin e negociatave me BE-në

Maqedonia e Veriut
ASH: Të kërkohet përgjegjësi nga gjykatësit për shfuqizimin e aktgjykimit për organizatorët e “27 prillit”

ASH: Të kërkohet përgjegjësi nga gjykatësit për shfuqizimin e aktgjykimit për organizatorët e “27 prillit”

Politikë
LSDM, e pakënaqur me kërkesën e ASh-së dhe Besës

LSDM, e pakënaqur me kërkesën e ASh-së dhe Besës

Maqedonia e Veriut
Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja Besa po e aktualizojnë përfshirjen e gjuhës shqipe në Kushtetutën e Maqedonisë

Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja Besa po e aktualizojnë përfshirjen e gjuhës shqipe në Kushtetutën e Maqedonisë

Maqedonia e Veriut
Adnan Neziri u zgjodh koordinator i grupit parlamentar të ASH-së

Adnan Neziri u zgjodh koordinator i grupit parlamentar të ASH-së

Maqedonia e Veriut
Këto janë drejtoritë që do t’i ketë ASH-ja në Qeveri, Syrija Rashidi drejtor i MEPSO-s

Këto janë drejtoritë që do t’i ketë ASH-ja në Qeveri, Syrija Rashidi drejtor i MEPSO-s

Politikë
Këta janë ministrat e rinj në Maqedoni

Këta janë ministrat e rinj në Maqedoni

Politikë
Aziri për hyrjen e ASH-së në Qeveri: Vepruam në përputhje me premtimet që ua dhamë qytetarëve

Aziri për hyrjen e ASH-së në Qeveri: Vepruam në përputhje me premtimet që ua dhamë qytetarëve

Politikë
Asociacioni i Komunave Shqiptare, ASH-ja: Propozim jo serioz, shqiptarët janë 1/3 e popullatës

Asociacioni i Komunave Shqiptare, ASH-ja: Propozim jo serioz, shqiptarët janë 1/3 e popullatës

Maqedonia e Veriut
ASH: Zhvillimet e fundit janë sinjale të forta për reforma në gjyqësi dhe prokurori

ASH: Zhvillimet e fundit janë sinjale të forta për reforma në gjyqësi dhe prokurori

Politikë
Taravari: Krahu i kontrolluar nga Rusia në OBRM-PDUKM dëshiron të më paraqesë si radikal dhe të korruptuar

Taravari: Krahu i kontrolluar nga Rusia në OBRM-PDUKM dëshiron të më paraqesë si radikal dhe të korruptuar

Politikë
ASH: Deklratat e Llatasit janë përdhunim i dytë për viktimën, MPB dhe Prokuroria të mos e zvarrit rastin

ASH: Deklratat e Llatasit janë përdhunim i dytë për viktimën, MPB dhe Prokuroria të mos e zvarrit rastin

Politikë
ASH: Vendimi i Gjykatës së Strasburgut është shpresë për vendin

ASH: Vendimi i Gjykatës së Strasburgut është shpresë për vendin

Maqedonia e Veriut
ASH: E kapëm Mickoskin me duar në mjaltë, kjo është arsyeja e vetme e sulmeve të OBRM-PDUKM-së

ASH: E kapëm Mickoskin me duar në mjaltë, kjo është arsyeja e vetme e sulmeve të OBRM-PDUKM-së

Maqedonia e Veriut
Snopçe: Kandidatët që i kemi propozuar janë jashtëzakonisht profesionist

Snopçe: Kandidatët që i kemi propozuar janë jashtëzakonisht profesionist

Politikë