Donis Avdijaj pritet të bëhet me skuadër të re.

Sulmuesi i Kosovës është pa klub që nga muaji dhjetor kur skuadra holandeze Willem II ia shkëputi kontratën.

Por istogasi duket se po e sheh dritën në fund të tunelit, pasi për të është një ofertë konkrete.

Mediat austriake dhe ato gjermane kanë raportuar se Avdijaj ka filluar bisedimet me skuadrën austriake Willem II.

22-vjeçari ka qenë edhe më parë pjesë e kësaj skuadre ku ishte huazuar nga Schalke 04 për sezonin 2015/16.

Avdijaj në atë kohë kishte shkëlqyer me klubin austriak që tani po dëshirojnë ta ndihmojnë lojtarin.

Deri më tani për Avdijajn është oferta e parë dhe duket se destinacioni i tij do të jetë pikërisht Austria.

Te Sturm Graz, Donisi do të synojë ta rikthej formën e tij të vjetër dhe të rikthehet edhe në Përfaqësuesen e Kosovës. /Telegrafi/