Qeveria australiane paralajmëroi të martën se do të bëjë investime të dukshme në infrastrukturë, me ndërtimin e aeroportit të ri në Sidnej dhe hekurudhës, e cila do të lidhë dy qytetet më të mëdha.

Ministri i Financave, Skot Morison tha se 75 miliardë dollarë australianë (56 miliardë dollarë amerikanë) do të shpenzohen në infrastrukturë në dekadën e ardhshme, transmeton agjencia AP. /Telegrafi/