LAJMI I FUNDIT:

Asus O!Play Mini

Asus O!Play Mini

Nga Asus vjen një player i ri multimedial nga linja O!Play – bëhet fjalë për një model të pajisur më dobët, por edhe më të lirë.

Reklama

Asus ka paraqitur playerin e vet të ri multimedial në linjën e saj. Emrin e ka O!Play Mini, e për dallim nga modeli më i avancuar O!Play HD2, Mini është paksa më dobët i pajisur dhe nuk ka mbështetje për protokollin USB 3.0.

Megjithatë, Mini ka dalje HDMI në rezolucionin 1080p, një qasje USB 2.0, dhe lexues të kartelave të memories SD, MMC, MS e XD. Po ashtu, është përfshirë mbështetja për kanalin e zërit 7.1 dhe Dolby Digital AC3, DTS 2.0+, True HD e DTS-HD. Nga formatet e mbështura në të janë MP4, MOV, XVID, AVI, ASF, WMV dhe MKV.


Dimensionet e pajisjes janë 152 x 107 x 29 mm, gjersa pesha 175 gramë. Asus O!Play Mini del në shitje vitin e ardhshëm në tregun evropian me çmimin e rekomanduar të shitjes prej 70 euro. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Mira Murati në mesin e 25 grave më të fuqishme në botë, sipas gazetës Financial Times

Mira Murati në mesin e 25 grave më të fuqishme në botë, sipas gazetës Financial Times

Teknologji
Musk: Mendoj se OpenAI ka bërë një zbulim të rrezikshëm që ka çuar në shkarkimin e Altman

Musk: Mendoj se OpenAI ka bërë një zbulim të rrezikshëm që ka çuar në shkarkimin e Altman

Teknologji
Si t’i fshehim bisedat në WhatsApp

Si t’i fshehim bisedat në WhatsApp

Teknologji
Kurti në inaugurimin e selisë qendrore të SPEEEX dhe lansimit të platformës digjitale inovative EEEXPLORE Kosova

Kurti në inaugurimin e selisë qendrore të SPEEEX dhe lansimit të platformës digjitale inovative EEEXPLORE Kosova

Teknologji

"U rrita në Shqipëri, një vend i vogël në Evropë" - rrugëtimi mahnitës i inxhinieres shqiptare Mira Murati që transformoi botën me Inteligjencën Artificiale

Arigona Bytyçi
New York Times shkruan për Mira Muratin, inxhinieren shqiptare që po drejton kompaninë më të madhe në botë të Inteligjencës Artificiale

New York Times shkruan për Mira Muratin, inxhinieren shqiptare që po drejton kompaninë më të madhe në botë të Inteligjencës Artificiale

Teknologji
Kalo në kategori