Humbja e flokëve është një temë diskutimi tani, me disa njerëz që shërohen nga COVID-19, por raportojnë rënien dramatike të flokëve si një nga shumë efektet anësore.

Ndërsa kjo mund të jetë një përvojë traumatike për t’u marrë me të, ka një lajm të mirë, kjo është vetëm e përkohshme.

Ky është gjithashtu rasti për humbjen e flokëve të shkaktuar nga shtatzënia, e cila ka tendencë të ndodhë në gjashtë muaj pas lindjes për shkak të rënies së niveleve të estrogjenit.

Modelja dhe prezantuesja amerikane Ashley Graham ka qenë e hapur dhe e sinqertë në lidhje me rënien e saj të flokëve pas lindjes në të kaluarën. Në fakt, normalizimi i tabuve të bukurisë është gjëja e saj. Postimi i fundit i Ashley në Instagram e ktheu bisedën në rënien e flokëve pas lindjes, kur ajo ndau një fotografi të progresit të saj të rigjenerimit.

Reklama
Reklama


Është e drejtë të thuash që Ashley dukej e mahnitshme, me ato flokë të reja në ardhje, dhe një buzëqeshje të sinqertë. Ndjekësit u futën në seksionin e saj të komenteve për të duartrokitur postimin: “Ti të paktën e bënë të duket mirë! Unë dukesha si një fëmijë i korit para-puberteti,” tha një, ndërsa një tjetër thjesht komentoi: “Një po, për ta mbajtur atë sa më reale për nënat e reja”.

Të gjithë pajtohemi, faleminderit për normalizimin e vazhdueshëm të “pa përsosmërive” të supozuara të grave, Ashley. /Telegrafi/