LAJMI I FUNDIT:

Arsyeja sekrete e shkarkimit të Tuchel nga Chelsea që duan ta dinë të gjithë

Arsyeja sekrete e shkarkimit të Tuchel nga Chelsea që duan ta dinë të gjithë

Todd Boehlyt i është kërkuar të dalë publikisht dhe të zbulojë arsyet e fshehta që qëndrojnë pas vendimit të tij për të shkarkuar Thomas Tuchel, pasi ato do t’u bëjnë njerëzit të lotojnë sytë nga befasia.

Reklama

Gjermani u shkarkua shtatorin e kaluar pas humbjes ndaj Dinamo Zagrebit në Ligën e Kampionëve.

Por, për prezantuesin e talkSPORT dhe ish-pronarin e Crystal Palaces, Simon Jordan, ai pretendon se vendimi për shkarkimin e Tuchel kishte ‘shumë më tepër’ sesa u pa në sy në mesin e tifozëve, pasi tifozët e Chelseat brohoritën emrin e tij gjatë humbjes së tyre 4-0 ndaj Manchester Cityt në FA Cup.

Simon Jordan pretendon se arsyet e shkarkimit të Thomas Tuchel nga Chelsea e justifikuan thirrjen

“Ka shumë më tepër prapaskena nga Tuchel që do t’i bënte sytë e shumicës së njerëzve të lotojnë për arsyet pse Todd Boehly mori atë vendim dhe nuk ishte vetëm një rast i humbjes ndaj Dinamo Zagrebit, ishte rasti i një grupi të tjerëve. Kjo është dhurata e Todd Boehly për t’u treguar njerëzve se çfarë ka ndodhur”, ka thënë Jordan në talkSPORT të hënën.

“Unë do të kisha bërë saktësisht të njëjtën gjë si Todd Boehly, që është ‘ti mund të shkosh shoku’”.

Tuchel u shkarkua pa mëshirë vetëm 15 muaj pasi Chelsea mposhti Manchester Cityn për të fituar titullin e dytë të Ligës së Kampionëve.

Jordan had a conversation with Todd Boehly (right) and suggested his reasons were valid

Vendimi mori shtatë ndeshje në sezon, ndërsa Tuchel besohej se po negocionte një marrëveshje të re dhe vetëm 100 ditë në mbretërimin e Boehlyt.

Ka qenë një fillim i vështirë për pasuesin e tij, Graham Potter, me Chelsean në vendin e 10-të në Ligën Premier, tashmë të eliminuar nga Carabao Cup dhe FA Cup deri në javën e dytë të janarit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

La Liga
Kalo në kategori