Arsenali ka barazuar 1-1 në shtëpi ndaj Fulhamit në kuadër të javës së 32-të në Ligën Premier.

Golin për The Gunners e shënoi Edward Nketiah, derisa për mysafirët shënoi Josha Maja.

Arsenali ishte ekip më i mirë ën fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.91, me Fulhamin që u vlerësua 6.61.

Arsenali vuan në shtëpi për një barazim ndaj Fulhamit Arsenali vuan në shtëpi për një barazim ndaj Fulhamit

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte Dani Ceballos që u notua me 7.7.

Paraqitje brilante pati edhe Granit Xhaka që u vlerësua me 7.4.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Andre Zambo Anguissa me notën 6.2.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave: