LAJMI I FUNDIT:

Arrestohet personi që dyshohet se tentoi të dhunojë një të mitur në Istog

Arrestohet personi që dyshohet se tentoi të dhunojë një të mitur në Istog
Foto: Ilustrim

Policia e Kosovës njoftoi të enjten se ka arrestuar personin, i cili dyshohet se ka tentuar që të dhunojë një të mitur në Istog.

Reklama

Siç bëhet e ditur në komunikatën për media, rasti në polici është raportuar një ditë më parë nga viktima dhe prindi i saj.

Tentim dhunimi në Istog, policia në kërkim të dyshuarit
Lexo po ashtu Tentim dhunimi në Istog, policia në kërkim të dyshuarit

“Më datë 22 mars 2023 rreth orës 17:30, nё stacionin Policor nё Istog ka ardhur prindi i viktimёs sё bashku me viktimën (e mitur), e cila deklaron se me datё 21.02.2023, një person i rritur ka tentuar ta dhunoj. Policia menjëherë ka marrё masat adekuate, duke intervistuar viktimёn nё prezencёn e punëtorit pёr punё sociale, psikologut dhe mbrojtësit tё viktimave”.

“I dyshuari ёshtё kontaktuar nga Policia, mirëpo i njëjti nuk ёshtё lajmёruar, sot me datё 23.03.2023 ёshtё arrestuar i dyshuari”, thuhet në njoftim.

Pas intervistimit nga Hetuesit, i dyshuari me vendim tё Prokurorit tё shtetit dёrgohet nё mbajtje pёr 48-orё./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Krstiq: Protestuesit kanë dalë me zor në protesta me thirrje të Listës Serbe

Krstiq: Protestuesit kanë dalë me zor në protesta me thirrje të Listës Serbe

Siguri
Senatorët amerikanë: Kosova dhe Serbia të ulin tensionet – dështimi rrezikon marrëdhëniet me SHBA-në

Senatorët amerikanë: Kosova dhe Serbia të ulin tensionet – dështimi rrezikon marrëdhëniet me SHBA-në

Lajme
“National Geographic”: Këtë verë suksesi u takon plazheve shqiptare

“National Geographic”: Këtë verë suksesi u takon plazheve shqiptare

Lajme
Para sanksioneve të mundshme, kërkohet zgjidhje për krizën në veri

Para sanksioneve të mundshme, kërkohet zgjidhje për krizën në veri

Dukagjini
Kusari – Lila e quan qesharak mocionin e AAK-së, reagon Tahiri: E dini mirë fuqinë e AAK-së në Kuvend

Kusari – Lila e quan qesharak mocionin e AAK-së, reagon Tahiri: E dini mirë fuqinë e AAK-së në Kuvend

Politikë
Kadare në librarinë “Dukagjini”: Orientimi shumëshekullor i shqiptarëve ka qenë dhe mbetet Evropa

Kadare në librarinë “Dukagjini”: Orientimi shumëshekullor i shqiptarëve ka qenë dhe mbetet Evropa

Lajme
Kalo në kategori