Policia e Kosovës ka arrestuar një person në fshatin Shkabaj në Obiliq, pasi që gjatë kontrollit në shtëpinë tij janë gjetur dhe janë konfiskuar 1 (një) kilogram marihuanë, 13-fishekë të kalibrit 9 mm , një revole, një elektroshok dhe një boks hekuri .

Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje. /Telegrafi/