Agust Gudmundsson nga Irlanda, është arrestuar në Pattaya të Tajlandës, pasi u ka hedhur sprei shitëseve të një lokali.

Pasi refuzuan t’i shisnin alkool sepse ishte shumë i dehur dhe agresiv, 49-vjeçari iu kundërvu në mënyrë që të shërbehej vet, transmeton Telegrafi.

Me të marrë një shishe verë, disa pako duhan dhe akullore, ai ka tentuar të largohet, por është ndaluar nga forcat e rendit.

Momentin kur ai ka kryer këtë vepër të pazakontë, mund ta shihni më poshtë pas minutës së parë. /Telegrafi/