Alphonse Areola është shumë afër rinovimit me Paris Saint Germainion.

Pas ardhjes së Gianluigi Buffonit te Parisi shumë klube shfaqën interesim për portierin francez, gjë që frikësoi PSG-në.

Sipas RMC tashmë kanë filluar bisedimet me klubit dhe lojtarit dhe menjëherë ka hapa para në këtë aspekt.

Rinovimi pritet të jetë deri në fund të 2023, gjë që gëzon tifozët.

Areola tashmë ka regjistruar 50 paraqitje për PSG-në në të gjitha garat, ndërsa për Përfaqësuesen e Francës vetëm dy.

Tuchel e thotë hapur: Nuk më pëlqen kjo gjë, por duhet ta lë Buffonin në bankë Tuchel e thotë hapur: Nuk më pëlqen kjo gjë, por duhet ta lë Buffonin në bankë

Për 25-vjeçarin skuadrat e interesuara gjatë verës ishin Chelsea, Roma, por edhe shumë klube tjera të njohura.

Areola në ditët e fundit është bërë lajm në media pas aftësive fizike të treguara gjatë një momenti të ndeshjes mes Francës dhe Holandës. /Telegrafi/