LAJMI I FUNDIT:

Arda Guler në dyshim te Turqia përpara ndeshjes kundër Portugalisë

Arda Guler në dyshim te Turqia përpara ndeshjes kundër Portugalisë

Arda Guler, ylli i ri i futbollit turk , është në dyshim për ndeshjen e Kampionatit Evropian kundër Portugalisë të shtunën.

Përzgjedhësi i Turqisë, Vincenzo Montella tha të premten se Guler “fizikisht nuk është 100%” dhe do të vlerësohet përpara ndeshjes në Dortmund.

Montella nuk zbuloi saktësisht se çfarë nuk shkonte me Gulerin.


Guler, një mesfushor sulmues 19-vjeçar që luan për Real Madridin, shënoi një gol të shkëlqyer nga distanca në fitoren 3-1 ndaj Gjeorgjisë të martën për t’u bërë golashënuesi më i ri debutues në një kampionat evropian.

Ai u largua në minutën e 79-të, kur Turqia ishte duke fituar me rezultat 2-1, pastaj shënuan edhe njëherë në kohën shtesë me Kerem Akturkoglu. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Ndërkombëtare

"Mu zhduk gjithë pasioni që kisha për lojën, isha afër tërheqjes nga futbolli" - dështoi te Arsenali, flet për periudhën e vështirë që kaloi

Premier League
Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

La Liga
FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

Ndërkombëtare
Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Mendes ia ofroi Perezit një top lojtar, presidenti i Real Madridit e refuzoi menjëherë

Mendes ia ofroi Perezit një top lojtar, presidenti i Real Madridit e refuzoi menjëherë

La Liga
Kalo në kategori