LAJMI I FUNDIT:

Apple po zhvillon një iMac të ri me një ekran mbi 30 inç

Apple po zhvillon një iMac të ri me një ekran mbi 30 inç

Apple është në fazat e hershme të zhvillimit të një iMac të ri me një ekran mbi 30 inç, që do të ishte më i madhi i kompjuterit ‘të gjitha në një’, sipas Mark Gurman të Bloomberg.

Gurman thotë se ky iMac është ende larg, duke sugjeruar se mund të lansohet pas 1 ose dy vjetësh, transmeton Telegrafi.


“Kompania po kryen gjithashtu punë të hershme në një iMac me një ekran mbi 30 vjeç”, shkroi Gurman.

Ai nuk ka dhënë asnjë detaj shtesë për momentin.

Duke përjashtuar modelet e ri-novuara, iMac aktualisht është i disponueshëm vetëm në një madhësi 24 inç, pasi Apple ndërpreu modelin iMac 27-inç të bazuar në Intel dhe iMac Pro gjatë viteve të fundit. /Telegrafi/