LAJMI I FUNDIT:

Apple njofton se do të mbajë event për shtyp më 7 shtator, pritet iPhone 14

Apple njofton se do të mbajë event për shtyp më 7 shtator, pritet iPhone 14

Apple ka njoftuar se do të mbajë një event për shtyp më 7 shtator kur pritet të prezantojë iPhone të rinj.

Reklama

Eventi i lansimit do të transmetohet në faqen e internetit të Apple. Apple ka mbajtur evente virtuale të lansimit të para-regjistruara që nga fillimi i pandemisë së COVID-19 në vitin 2020. Apple po fton gjithashtu njerëzit të shikojnë lansimin në kampusin e saj në Cupertino, Kaliforni, transmeton Telegrafi.

Apple gjithashtu mund të prezantojë modelet e reja të Apple Watch dhe AirPod në këtë event. Kompania thuhet se po përgatit gjithashtu modele të reja të Mac dhe iPad, por ato ndonjëherë shpallen në një ngjarje të veçantë të tetorit.

Apple pritet të lansojë katër modele të reja të iPhone që ka gjasa të quhen iPhone 14. Pajisjet e reja do të kenë kamera të përmirësuara dhe versionet më të shtrenjta të iPhone 14 Pro mund të kenë një prerje më të vogël në formë pilule në pjesën e sipërme të ekranit të pajisjes kundrejt “notch”-it që kanë iPhone-ët aktualë dhe thuhet se do të përfshijnë ekrane gjithmonë të ndezura.

Analistët do të vëzhgojnë nga afër çmimet e linjës së re të Apple për të parë nëse kompania ka rritur çmimet gjatë pasigurisë së zinxhirit të furnizimit dhe inflacionit të lartë. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Mira Murati në Doku.Tech: Inteligjenca Artificiale do të transformojë botën tonë

Mira Murati në Doku.Tech: Inteligjenca Artificiale do të transformojë botën tonë

Teknologji
Marketingu në Google Ads, eksperti: Përjashtimi i gjuhës shqipe penalizon bizneset

Marketingu në Google Ads, eksperti: Përjashtimi i gjuhës shqipe penalizon bizneset

Teknologji
Musk thotë se nuk do të kthejë në Twitter teoricienin e konspiracionit Alex Jones

Musk thotë se nuk do të kthejë në Twitter teoricienin e konspiracionit Alex Jones

Teknologji
Lajm i mirë për fansat e PlayStation - Sony po sjell një pajisje të re për lojtarët

Lajm i mirë për fansat e PlayStation - Sony po sjell një pajisje të re për lojtarët

Lojëra
Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Muhamet Hajrullahu
Xiaomi shiti 30 milionë telefona në tre muaj

Xiaomi shiti 30 milionë telefona në tre muaj

Teknologji
Kalo në kategori