LAJMI I FUNDIT:

Antony dhe Bruno Fernandes patën një përplasje verbale gjatë pjesës së parë ndaj Crystal Palace

Antony dhe Bruno Fernandes patën një përplasje verbale gjatë pjesës së parë ndaj Crystal Palace

Dyshja e Manchester Unitedit, Antony dhe Bruno Fernandes u panë duke pasur një debat të nxehtë në fushë gjatë pjesës së parë të ndeshjes së tyre ndaj Crystal Palace në Ligën Premier.

Unitedi udhëtoi për në Selhurst Park duke kërkuar për të marrë një tjetër fitore në formën aktuale, ndërsa ata kërkojnë të ndjekin liderët e ligës Arsenal.

Palace është gjithmonë një ‘arrë e fortë’ për t’u goditur dhe kjo u dëshmua përsëri të mërkurën mbrëma, pasi Unitedi nuk arriti të krijonte ndonjë shans të madh në fazat e hershme të ndeshjes.

Vështirësia për të krijuar raste dhe për të ardhur në lojë bëri që dyshja e Unitedit, Antony dhe Fernandes të shkëmbenin disa fjalë të nxehta mes vete në një përplasje verbale.

Reklama

Tifozët reaguan me shpejtësi në rrjetet sociale ndaj kësaj ngjarje duke treguar se çfarë shkëmbyen dy yjet e Djajve të Kuq.

“A i tha Antony “Puta” Brunos?”, tha një tifoz.

“Antony dhe Bruno Fernandes fyen njëri-tjetrin në fushë. Ju pëlqen ta shihni atë!”, shkroi një tjetër në Twitter.

“Antony, mos filloni një debat me Bruno Fernandes, ju vetëm do të humbni nga ai njeri”, shkroi një tjetër tifoz.

Pas kësaj ngjarje, në fund të pjesës së parë ishte Fernandes (44’) që shënoi për 0-1, ndërsa Michael Olise (90+) vulosi rezultatin përfundimtar 1-1. /Telegrafi/