Vëmendjen më të madhe në Ligën e Kampionëve e fitojnë gjithmonë meshkujt, por kjo garë është dhe për femrat.

Fituesja e çmimit si lojtarja më e mirë nga UEFA shkoi për francezen Lucy Bronze.

Ajo nuk ishte e pranishme, por i ka falënderuar  të gjithë për çmimin.

Lojtarja e Lyonit ishte absolutisht më e mira për edicionin që u mbyll.

Mbrojtësja ishte shtylla e ekipit dhe kishte paraqitje të mira edhe me kombëtaren. /Telegrafi/