LAJMI I FUNDIT:

Analisti i Wall Streetit që paralajmëroi rënien e Bitcoinit në vitin 2018 jep parashikimin e tij për vitin 2020

Analisti i Wall Streetit që paralajmëroi rënien e Bitcoinit në vitin 2018 jep parashikimin e tij për vitin 2020

Investitorët e Bitcoin dhe kriptovalutave të tjera kanë pasur shpresa se 2019-ta do të ishte viti i rikthimit të tyre në vlerat rekord të fundit të 2017-së, por ngjarjet e fundit kanë vënë në dyshim këto pritshmëri.

Reklama

Çmimi i Bitcoinit i cili mbrëmjen e kaluar ra në 6,551 dollarë në bursën e Bitstamp, javën që shkoi u godit nga paralajmërimet e lëshuara nga Kina ndaj tregtuesve të kriptovalutave, përcjell Telegrafi.

Tashmë është veterani i Wall Streetit, Peter Brandt i cili parashikoi rënien shkatërruese të 2018-së që jep lajmet më të këqija se Bitcoin ka për të prekur fundin në muajit korrik të 2020.

Në Twitter ai shkruante se Bitcoin do të bjerë në 5,500 dollarë. Bitcoin ra me 6 për qind në 24 orë duke fshirë miliardë dollarë vlerë nga kriptovaluta më e madhe në botë.

Por Brandt është shprehur se bitcoin do të arrijë në 100 mijë dollarë në një të ardhme jo të largët. Megjithatë investitorët kanë shpresë se vitin e ardhshëm do të shihet një rritje e përdorimit të bitcoin nga distributorët dhe njerëzit të cilët e shfrytëzojnë për pagesa.

Të shumtë janë ata të industrisë tradicionale financiare që nuk binden nga Bitcoin. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Prishtina Mall përgatitet për hapjen e Zara, Bershka, Pull&Bear dhe Stradivarius

Prishtina Mall përgatitet për hapjen e Zara, Bershka, Pull&Bear dhe Stradivarius

Prishtina Mall
Nëse po kërkoni ujë të shëndetshëm - provojeni ujin Alkaline

Nëse po kërkoni ujë të shëndetshëm - provojeni ujin Alkaline

Active+ Alkaline Water
Inspirim nga Italia - dyer dhe dritare cilësore nga Kontura Profiles

Inspirim nga Italia - dyer dhe dritare cilësore nga Kontura Profiles

Kontura Profiles
Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Ekonomi
Një shëtitje virtuale në VitaLand - vendi ku aventurat nuk kanë kufij

Një shëtitje virtuale në VitaLand - vendi ku aventurat nuk kanë kufij

Vitaland
Guvernatori Ismaili: Thesari amerikan dhe Rezerva Federale kanë dhënë kontribut të pazëvendësueshëm për Kosovën

Guvernatori Ismaili: Thesari amerikan dhe Rezerva Federale kanë dhënë kontribut të pazëvendësueshëm për Kosovën

Ekonomi
Kalo në kategori