LAJMI I FUNDIT:

Amerikani thyen rekordin Guinness për palosjen më të shpejtë të një letre në formë aeroplani

Amerikani thyen rekordin Guinness për palosjen më të shpejtë të një letre në formë aeroplani

Rekordi Guinness për palosjen më të shpejtë të një letre në formë aeroplani dhe hedhjen e saj u thye nga një burrë në Idaho, i cili e bëri këtë për 6.15 sekonda.

Siç raportohet, rekordi i mëparshëm kishte qenë 7 sekonda, transmeton Telegrafi.

Amerikani David Rush që theu rekordin e ri, tha se u ushtrua dy ditë përpara se ta bënte një përpjekje në kamerë, por pasi ngarkoi videon e tij ai zbuloi se një pjesëmarrës tjetër kishte mposhtur kohën e tij.

Ai iu kthye sfidës në mbrëmje dhe arriti ta bënte këtë për 6.15 sekonda, mjaftueshëm për ta fituar titullin e Guinness. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Nëna e pyet djalin e saj se çfarë mësoi në kopshtin e fëmijëve, shikoni përgjigjen gazmore të vogëlushit

Nëna e pyet djalin e saj se çfarë mësoi në kopshtin e fëmijëve, shikoni përgjigjen gazmore të vogëlushit

Fun
Videoja që po çmend përdoruesit e TikTok: Njerëzit nuk mund të bien dakord nëse kali po ecë përpara apo prapa

Videoja që po çmend përdoruesit e TikTok: Njerëzit nuk mund të bien dakord nëse kali po ecë përpara apo prapa

Fun
Po vëzhgonin terrenin, droni i ushtrisë ukrainase filmon një objekt misterioz në qiell – ngjante me pjatën fluturuese të UFO-ve

Po vëzhgonin terrenin, droni i ushtrisë ukrainase filmon një objekt misterioz në qiell – ngjante me pjatën fluturuese të UFO-ve

Interesante
Përpiu tri bretkosa për ‘shërim’, i nxjerrin nga gjoksi parazitin e gjatë 13 centimetra (Foto)

Përpiu tri bretkosa për ‘shërim’, i nxjerrin nga gjoksi parazitin e gjatë 13 centimetra (Foto)

Interesante
Fermeri britanik që e shndërroi kombajnën në një “vilë luksoze”, nata në të kushton 120 funte

Fermeri britanik që e shndërroi kombajnën në një “vilë luksoze”, nata në të kushton 120 funte

Interesante
Shiste kukulla që duken si fëmijë, detyrohet të bindte policët se janë lodra (Foto)

Shiste kukulla që duken si fëmijë, detyrohet të bindte policët se janë lodra (Foto)

Interesante
Kalo në kategori