LAJMI I FUNDIT:

Alpinistja bie nga shkëmbi, shpëton mrekullisht – turistja tjetër filmon gjithçka (Video, +18)

Alpinistja bie nga shkëmbi, shpëton mrekullisht – turistja tjetër filmon gjithçka (Video, +18)

Një turiste që po ngjitej “murit të madh” në Kinë është rrëzuar nga shkëmbi, dhe atë në prezencë të miqve që po ecnin pas saj.

Reklama

Një alpiniste po ngjitej në kodrën Jiankou në periferi të Pekinit që është ndërtuar nga vitit 1551 deri më 1555 dhe konsiderohet si pjesa më e rrezikshme, kur në një moment rrëshqiti dhe u rrëzua nga shkëmbi duke u përplasur disa herë, transmeton Telegrafi.

Megjithatë, ajo i shpëtoi më të keqes dhe ekipet emergjente pas më shumë se 6 orëve arrin ta nxjerrin dhe ta dërgojnë në spital.

Autoritetet lokale kanë lëshuar një komunikatë në të cilën bëhet e ditur se një grua është rrëzuar nga shkëmbi, por është shpëtuar nga ekipet emergjente.

Videoja amatore është filmuar nga një turist tjetër që ishte në anën tjetër të shkëmbit, dhe filmoi momentin kur u përplas disa herë derisa u rrëzua. /Telegrafi/