LAJMI I FUNDIT:

Alpine prezanton modelin A290 Beta, ‘hatchbacku’ sportiv i bazuar në Renault 5-shin e ri

Alpine prezanton modelin A290 Beta, ‘hatchbacku’ sportiv i bazuar në Renault 5-shin e ri

Alpine zbuloi krijimin e saj të fundit së bashku me qëllimet e saj ambicioze – të bëhet një prodhues i zakonshëm i automjeteve.

Reklama

Siç raportohet, Alpine A290 Beta është vetëm i pari nga tre automjetet koncept që kompania dëshiron të prezantojë në një të ardhme jo shumë të largët që do të jetë pjesë e Dream Garage të Alpines, transmeton Telegrafi.

Alpine po përqafon me stil epokën e veturave elektrike dhe A290 Beta e re është një shenjë e përsosur e gjërave që do të vijnë, madje edhe më mirë se modeli A110 E-ternite që kompania e prezantoi vitin e kaluar.

Para së gjithash, automjeti bazohet në Reanult 5 tërësisht të ri dhe disa nga komponentët e Alpine do të gjejnë rrugën e tyre në Renault 5 Turbo.

Pastaj është fakti që A290 Beta do të dalë në shitje vitin e ardhshëm, pra në vitin 2024 hatchbacku elektrik me performancë të lartë do dalë në rrugë. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Evolucioni në mënyrën japoneze: Si do të duket Suzuki Swift i ri

Evolucioni në mënyrën japoneze: Si do të duket Suzuki Swift i ri

Auto
Për të zotëruar një veturë në Singapor duhet të paguani 106 mijë dollarë

Për të zotëruar një veturë në Singapor duhet të paguani 106 mijë dollarë

Auto
Cybertrucku

Cybertrucku "fluturon" pasi niset nga pika 0 derisa priste në trafik

Auto
Tesla me një veçori të re softueri që do të jetë e dobishme në rast se pësoni ndonjë aksident

Tesla me një veçori të re softueri që do të jetë e dobishme në rast se pësoni ndonjë aksident

Auto
“Koleksioni i bardhë”, shiten 60 vetura Porsche që sipas ekspertëve secila mund ta ketë vlerën e një milion dollarëve

“Koleksioni i bardhë”, shiten 60 vetura Porsche që sipas ekspertëve secila mund ta ketë vlerën e një milion dollarëve

Auto
Turqia prezantoi një makinë fluturuese - ja si duket ajo, bëhen të ditura specifikat e saj

Turqia prezantoi një makinë fluturuese - ja si duket ajo, bëhen të ditura specifikat e saj

Auto
Kalo në kategori