Albin Berisha shënon dhe shpëton Petrolulin nga rënia

Sulmuesi Albin Berisha ka shënuar pas një kohe të gjatë në kampionatin e Rumanisë, gol që kishte shumë rëndësi për skuadrën e tij.

Të dielën, në ndeshjen e luftës për mbetje në Superligë e Rumanisë, Berisha shënoi për fitoren e Petrolulit ndaj Otelulit me rezultatin 2-1.

23-vjeçari në lojë hyri në minutën e 59-të, ndërsa shënoi golin e fitores në minutën e 80-të.

Golin e fundit, Berisha e kishte shënuar më 8 mars, por ky ishte shumë me vlerë.

Berisha ka tri gola në 13 paraqitje për Petrolulin, që siguron mbijetesën në Superligën e Rumanisë një javë para fundit.

Petroluli ka 29 pikë, ndërsa Voluntari ka 24 pikë dhe mban vendin e 13-të që ka pasojë rënien nga elita. /Telegrafi/

Triumfi i Manchester United në FA Cup shkakton pasoja të rënda për Chelsean

Liverpooli futet në garë për transferimin e njërit prej lojtarëve më të kërkuar në Evropë

Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

Ardhja e Mbappe dhe Endrick do t'ia ulë ndjeshëm minutat, dy klube spanjolle i afrohen Arda Gulerit

Erik Ten Hag tregon tri blerjet që po planifikon t’i bëjë tek Man Unitedi sezonin e ardhshëm

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin