LAJMI I FUNDIT:

Aktorja me famë botërore Taraji Henson shfaqet me kreacion të stilistes shqiptare Vlora Mustafa

Aktorja me famë botërore Taraji Henson shfaqet me kreacion të stilistes shqiptare Vlora Mustafa
Taraji P. Henson (Foto: Leon Bennett/Getty Images)

Stilistja Vlora Mustafa ka sjell bashkëpunimin e radhës me aktoren e njohur botërore Taraji Henson.

Fustani skenik i Vlora Mustafës mori vemëndje nga të pranishmit dhe mediat, në premierën e filmit “The Color Purple”, në Los Angeles.

Vetë aktorja Taraji ishte e mahnitur me fustanin që kishte veshur dhe nuk ka hezituar ta inçezoj në detaje dhe ta shpërndaj nga faqja në Instagram.

Taraji P. Henson (Foto: Leon Bennett/Getty Images)

Taraji Henson është aktore e cila ka luajtur në shumë shfaqje televizive, filma , seriale si: “Baby Boy” ; “Hustle & Flow “ ; “Empire” ; “Hidden Figures”; “Acrimony” ; “The WB’s”; Fox House”; “Curious Case of Benjamin Button”, të David Fincher-it, për të cilin ajo mori një nominim për çmimin Oscar për aktoren më të mirë dytësore.

Taraji Henson është aktore e vlersuar dhe shpërblyer kryesisht me kritika brilante dhe me çmime të ndryshme.

Taraji P. Henson (Foto: Steven Simione/FilmMagic)

Vlen të përmendet çmimi “Golden Globe” dhe nominimi që mori për “Primetime Emmy Awards”.

Në vitin 2016, Time e emëroi Henson një nga 100 njerëzit më me ndikim në botë.

Taraji P. Henson (Foto: Steven Simione/FilmMagic)

Më vonë atë vit, ajo lëshoi ​​një autobiografi më të shitur të New York Times të titulluar Around the Way Girl.

Suksesi i radhës i stilistës Vlora Mustafa vjen me aktorën amerikane Taraji Henson në tapetin e kuq në Premieren e filmit “The Color Purple” prodhim i vitit 2023. /Telegrafi/

Taraji P. Henson (Foto: Stewart Cook/Getty Images for Warner Bros. )

Në trend Magazina

Më shumë
Vesa Vllasaliu thotë se një polic i ka shkruar privatisht dhe ka flirtuar me të pasi i kanë ndihmuar me një çështje

Vesa Vllasaliu thotë se një polic i ka shkruar privatisht dhe ka flirtuar me të pasi i kanë ndihmuar me një çështje

Magazina
Kim Kardashian befason me belin e saj, fansat të shqetësuar mendojnë se ajo ka hequr brinjët për t'u dukur më e hollë

Kim Kardashian befason me belin e saj, fansat të shqetësuar mendojnë se ajo ka hequr brinjët për t'u dukur më e hollë

Magazina
Soni Malaj thotë se nuk e ndoqi penalisht Dua Lipën për të drejtat autoriale të këngës

Soni Malaj thotë se nuk e ndoqi penalisht Dua Lipën për të drejtat autoriale të këngës "Dance The Night"

Magazina
“Investimi që ke bërë tek unë, po më mbron nga rreziqet e botës” - Grida Duma emocionohet nga letra e të birit në studio

“Investimi që ke bërë tek unë, po më mbron nga rreziqet e botës” - Grida Duma emocionohet nga letra e të birit në studio

Magazina
“Mos më puth se keqkuptohen o budalla” - Meritoni dhe Fationi debatojnë ashpër me njëri-tjetrin: S’je burrë, më prish imazhin

“Mos më puth se keqkuptohen o budalla” - Meritoni dhe Fationi debatojnë ashpër me njëri-tjetrin: S’je burrë, më prish imazhin

Magazina
Jennifer Lopez 'shpërthen' në të qara gjatë dokumentarit, zbulon se është rrahur dhe keqtrajtuar nga një partner i mëparshëm

Jennifer Lopez 'shpërthen' në të qara gjatë dokumentarit, zbulon se është rrahur dhe keqtrajtuar nga një partner i mëparshëm

Magazina
Kalo në kategori