LAJMI I FUNDIT:

Aktakuzë ndaj 11 personave të përfshirë në krim të organizuar

Aktakuzë ndaj 11 personave të përfshirë në krim të organizuar

Prokuroria Speciale e Kosovës (PSRK), ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamentin Special, kundër njëmbëdhjetë (11) të pandehurve për vepra penale që ndërlidhen me krimin e organizuar.

“Të pandehurit M. Q dhe F. M, dyshohen se kanë kryer veprën penale “Blerja Posedimi, i dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge”, nga neni 267 par. 2 lidhur me par 3, lidhur me nenin 31 të KPRK-së, lidhur me nenin 275 par. 1 pika 1.3 dhe 1.9 të KPRK-së. I pandehuri M. Q, dyshohet se ka kryer veprën penale “Sulm ndaj personit zyrtar”, nga neni 402 par. 2 lidhur me par. 1 të KPRK-së”, thuhet në njoftim.

Sipas njoftimit thuhet se i pandehuri tjetër Xh. Sh, dyshohet se ka kryer veprën penale “Blerja Posedimi, i dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge”, nga neni 267 par. 1 të KPRK-së.

Reklama

“Gjithashtu i pandehuri Xh. Sh. dyshohet se ka kryer veprën penale “Dhënia e ndihmës kryerësve, pas kryerjes së veprës penale” nga neni 380 par. 2, pika 2.8 lidhur me par. 1 të KPRK-së. Të pandehurit: G. A, Gj. R, S. B, B. R dhe N. M. , dyshohen se kanë kryer veprën penale “Blerja Posedimi, dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve”, substancave psikotrope dhe analoge, nga neni 267 parag. 2 lidhur me par. 1 lidhur me nenin 31 të KPRK-së”, thuhet në njoftim.

I pandehuri G. A, dyshohet se ka kryer veprën penale “Blerja Posedimi, dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge” , nga neni 267 parag. 2 lidhur me par. 1 të KPRK-së.

“Të pandehurit V. P dhe F. A dyshohen se kanë kryer veprën penale “Blerja Posedimi, i dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge”, nga neni 267 parag. par. 1 të KPRK-së lidhur me nenin 31 të KPRK-së.

Reklama

Ndërkaq i pandehuri J. A dyshohet se ka kryer veprën penale “Blerja, posedimi dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge”, nga neni 267 parag.2 lidhur me par. 1, KPRK-së”, thuhet në njoftim.

Ky rast ishte i përzgjedhur si rast i shënjestruar në shënjestrimin e krimeve të rënda, si pjesë e përpjekjes për të prezantuar rezultate konkrete në fushën e mbizotërimit të ligjit. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Shqiptari u kap për drogë, por kishte çaj, Rama: S'jam i sigurt se si miku im Rishi Sunak do ta përballonte nëse kjo do t’i ndodhte një britaniku

Shqiptari u kap për drogë, por kishte çaj, Rama: S'jam i sigurt se si miku im Rishi Sunak do ta përballonte nëse kjo do t’i ndodhte një britaniku

Lajme
Gjenden dy vajzat e zhdukura në Shkup

Gjenden dy vajzat e zhdukura në Shkup

Lajme
Jep dorëheqje zëvendësministrja e Mjedisit, Linda Çavdarbasha

Jep dorëheqje zëvendësministrja e Mjedisit, Linda Çavdarbasha

Lajme
Hapet

Hapet "Baubox", shitorja e parë në Tetovë që shet produkte për nevojat shtëpiake

Marketing
MPB me detaje për gjetjen e dy vajzave të zhdukura në Shkup

MPB me detaje për gjetjen e dy vajzave të zhdukura në Shkup

Lajme
“Për historinë që nuk mund të rishkruhet”, ideatorët e “Liria Ka Emër” ftojnë të gjithë qytetarët në marshin për drejtësi

“Për historinë që nuk mund të rishkruhet”, ideatorët e “Liria Ka Emër” ftojnë të gjithë qytetarët në marshin për drejtësi

Lajme
Kalo në kategori