LAJMI I FUNDIT:

Aksion në disa komuna, gjendet plantacion me kanabis në Istog dhe arrestohen disa persona 

Aksion në disa komuna, gjendet plantacion me kanabis në Istog dhe arrestohen disa persona 

Prokuroria Themelore e Pejës ka konfirmuar se është duke u zhvilluar një aksion kundër krimit të organizuar në disa komuna, në kërkim të plantacioneve me kanabis.

Aksioni është zhvilluar në Pejë, Istog, Klinë, Skenderaj dhe Mitrovicë.


Shkodran Nikqi nga Prokuroria Themelore e Pejës bëri të ditur se është gjetur një plantacion me kanabis në fshatin Drejë të Istogut, ndërsa do të bëhet asgjësimi i tyre.

Gjatë këtij aksioni janë arrestuar disa persona.

Detaje nga aksioni kundër drogës në Dukagjin - Prokuroria tregon se çka u sekuestrua
Lexo po ashtu Detaje nga aksioni kundër drogës në Dukagjin - Prokuroria tregon se çka u sekuestrua

Ndryshe, aksioni i gjerë kundër krimit të organizuar ka nisur mëngjesin e së mërkurës në rajonin e Dukagjinit, ku cak i bastisjeve janë një grup i dyshuar për kontrabandë të drogës dhe armëve.

Bëhet e ditur se janë bastisur 13 lokacione, ndërsa janë sekuestruar armë, para e telefona. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Shaban Murseli e ka takuar djalin e tij Naimin në burg, tregon çfarë i tha për vrasjen e Liridonës

Shaban Murseli e ka takuar djalin e tij Naimin në burg, tregon çfarë i tha për vrasjen e Liridonës

Lajme
Publikohen pamjet nga restoranti ku Naimi e dërgoi Liridonën të darkojë pak para vrasjes

Publikohen pamjet nga restoranti ku Naimi e dërgoi Liridonën të darkojë pak para vrasjes

Lajme
Prokuroria konfirmon arrestimin e të dyshuarit të katërt për vrasjen e Liridonës, tregon se për çka dyshohet

Prokuroria konfirmon arrestimin e të dyshuarit të katërt për vrasjen e Liridonës, tregon se për çka dyshohet

Lajme
Pamje - momenti kur edhe dorasi i dyshuar futet në restorantin ku po darkonin Liridona dhe Naim Murseli

Pamje - momenti kur edhe dorasi i dyshuar futet në restorantin ku po darkonin Liridona dhe Naim Murseli

Lajme
Babai i Naim Murselit, Shabani thotë se dy persona i shkuan në shtëpi për t’ia përcjellë mesazhin “Mos dil mo se na ke një gjak borxh”

Babai i Naim Murselit, Shabani thotë se dy persona i shkuan në shtëpi për t’ia përcjellë mesazhin “Mos dil mo se na ke një gjak borxh”

Drejtësi
Vrasja e Liridona Ademajt, reagon sërish Pacolli: Njerëz që nuk kanë lidhje me ngjarjen po hamendësojnë, gënjejnë dhe shpikin skenarë

Vrasja e Liridona Ademajt, reagon sërish Pacolli: Njerëz që nuk kanë lidhje me ngjarjen po hamendësojnë, gënjejnë dhe shpikin skenarë

Lajme
Kalo në kategori