LAJMI I FUNDIT:

Aksident zinxhiror në Virgjinia, përfshihen 63 vetura – lëndohen 35 persona

Aksident zinxhiror në Virgjinia, përfshihen 63 vetura – lëndohen 35 persona

Për shkak të mjegullës dhe rrugëve të mbuluara me akull në një autostradë në Virgjinia të SHBA-ve, ka ndodhur një aksident zinxhiror në të cilin janë përfshirë 63 vetura, ku si pasojë janë lënduar 35 persona.

Reklama

Nga aksident zinxhiror që ka ndodhur në orët e para të mëngjesit rreth 80 kilometra në lindje të Riçmond, autostrada është mbyllur në të dyja anët, transmeton Telegrafi.

Siç raporton NBCNews, disa persona kanë pësuar lëndime të lehta trupore, por ka edhe prej atyre që janë në gjendje të rëndë.

Në anën tjetër zëdhënësi i qendrës medicinale ka shkruar në Twitte,r se në qendrën e tyre janë pranuar 25 persona të lënduar, ku njëri prej tyre ishte në gjendje të rëndë.

Policia ka publikuar pamjet e aksidentit ku shihen makinat e rrokullisura dhe përplasura me njëra-tjetrën. Ndërkaq, shoferëve u është bërë apel të jenë më të kujdesshëm gjatë ngasjes në veçanti mbi ura. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Protestat në Beograd, analistja amerikane: Egoja e Vuçiqit s'po mund ta pranojë që miliona serbë nuk mund ta durojnë atë

Protestat në Beograd, analistja amerikane: Egoja e Vuçiqit s'po mund ta pranojë që miliona serbë nuk mund ta durojnë atë

Serbia
Kreu i Wagner-it: Ushtria ruse u përpoq të hidhte në erë luftëtarët e mi

Kreu i Wagner-it: Ushtria ruse u përpoq të hidhte në erë luftëtarët e mi

Evropa
Zelensky: Jemi gati për kundërofensivë

Zelensky: Jemi gati për kundërofensivë

Evropa
Çfarë dimë për sulmet brenda territorit të Rusisë?

Çfarë dimë për sulmet brenda territorit të Rusisë?

Evropa
Pasagjerja ofendoi udhëtarët e tjerë deri sa u arrestua brenda një aeroplani në Las Vegas

Pasagjerja ofendoi udhëtarët e tjerë deri sa u arrestua brenda një aeroplani në Las Vegas

Amerika
Kreu i Wagnerit, Prigozhin tërheq trupat nga Bakhmuti

Kreu i Wagnerit, Prigozhin tërheq trupat nga Bakhmuti

Evropa
Kalo në kategori