LAJMI I FUNDIT:

Aksident zinxhiror në Montreal, 200 vetura dëmtohen dhe 70 persona lëndohen

Aksident zinxhiror në Montreal, 200 vetura dëmtohen dhe 70 persona lëndohen

Afro 70 persona janë lënduar në një aksident zinxhiror, ku janë përfshirë rreth 200 vetura në një autostradë në qytetin kanadez Montreal, shkruan The Guardian.

Reklama

Dy persona ende janë duke qëndruar të ngujuar në veturat e tyre pavarësisht se aksidenti zinxhiror ka ndodhur shumë orë më parë, ka njoftuar zëdhënësi i policisë Michelle Moore, transmeton Telegrafi.

Sipas mediave lokale, afro 70 persona janë lënduar, madje disa prej tyre janë në gjendje kritike. E pamjet nga vendi i ngjarjes shfaqin veturat e shtypura, përfshirë këtu edhe një minibus dhe kamion që transportonte kimikale.

“Pothuajse çdo mjet në katër rrotë që ishte në ato momente në rrugë është përfshirë në aksidentin zinxhiror”, ka shtuar Moore.

humica prej veturave janë përplasur njëra pas tjetrës, derisa disa tjerë kanë përfunduar jashtë rrugës. E ekipet që merren me mirëmbajtjen e autostradave tashmë kanë arritur që t’i largojnë me merimanga rreth 75 vetura.

Ministri i Transportit, Francois Bonnardel, ka bërë të ditur gjatë një konference për media, se aksidenti zinxhiror është shkaktuar sipas gjitha gjasave nga rrëshqitja e mjeteve në autostradën që kishte borë dhe akull. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Washington Post: Ukraina ka nisur kundërsulmin e shumëpritur kundër Rusisë

Washington Post: Ukraina ka nisur kundërsulmin e shumëpritur kundër Rusisë

Evropa
Peshkaqeni shqyen rusin në Egjipt, publikohen pamjet dramatike

Peshkaqeni shqyen rusin në Egjipt, publikohen pamjet dramatike

Afrika
Zeri i Amerikës: Lidhjet e Vuçiqit me grupet kriminale shtron pyetjen: A është ai partner i SHBA-së?

Zeri i Amerikës: Lidhjet e Vuçiqit me grupet kriminale shtron pyetjen: A është ai partner i SHBA-së?

Serbia
Gjeloshaj: Nëse e përkrahin të gjitha shtetet, do ta mbështesim edhe ne Ballkanin e Hapur

Gjeloshaj: Nëse e përkrahin të gjitha shtetet, do ta mbështesim edhe ne Ballkanin e Hapur

Mali i Zi
Putin ka anuluar konferencën vjetore për shtyp - shenjë e dobësimit të fuqisë së liderit rus

Putin ka anuluar konferencën vjetore për shtyp - shenjë e dobësimit të fuqisë së liderit rus

Evropa
Ushtari rus thotë se u torturua nga mercenarët e Wagnerit

Ushtari rus thotë se u torturua nga mercenarët e Wagnerit

Evropa
Kalo në kategori