LAJMI I FUNDIT:

Aksident i rëndë në vendkalimin hekurudhor mes Velesit dhe Çashkës, 12 të lënduar në mesin e tyre edhe fëmijë

Aksident i rëndë në vendkalimin hekurudhor mes Velesit dhe Çashkës, 12 të lënduar në mesin e tyre edhe fëmijë
Foto: Ilustrim

Një aksident i rëndë ka ndodhur në vendkalimin hekurudhor të Porcelankës ku automjeti hekurudhor ka goditur një furgon me pasagjerë.

Reklama

Kryetari i Komunës së Çashkës, Goran Stojanovski tha se në këtë fatkeqësi kishte edhe fat sepse kaloi me lëndime të lehta.

”Sot rreth orës 12 ka ndodhur një fatkeqësi tek vendkalimi hekurudhor të Porcelankës një automjet hekurudhor ka goditur furgon pasagjerësh, janë lënduar 12 persona të cilët vinin nga Velesi dhe shkonin për shtëpi në mesin e tyre kishte edhe fëmijë. Janë mirë tani do të shkoj ti vizitoj në spital. Furgoni transportonte pasagjerë nga Velesi në fshatin Mellnicë ku shumica e të lënduarve janë nga ky fshat” – tha kryetari i komunës mes tjerash./KlanM/

Në trend Lajme

Më shumë
Rama flet nga Bratislava: Ushtria serbe në kufij me Kosovën ka zero fuqi

Rama flet nga Bratislava: Ushtria serbe në kufij me Kosovën ka zero fuqi

Lajme
Serbët vazhdojnë protestat në Zveçan, Leposaviq e Zubin Potok

Serbët vazhdojnë protestat në Zveçan, Leposaviq e Zubin Potok

Lajme
Abazi për zhvillimet në veri: Po krijohet klimë që në zgjedhjet e ardhshme viktima Kurti të dal më i votuari

Abazi për zhvillimet në veri: Po krijohet klimë që në zgjedhjet e ardhshme viktima Kurti të dal më i votuari

Lajme
Arrestohen dy serbë në veri – policia u gjeti dhe konfiskoi armë, flamuj serb e emblema nacionaliste

Arrestohen dy serbë në veri – policia u gjeti dhe konfiskoi armë, flamuj serb e emblema nacionaliste

Kronika e Zezë
Kurti arrin në Bratisllavë, pritet të flas për të ardhmen e Kosovës

Kurti arrin në Bratisllavë, pritet të flas për të ardhmen e Kosovës

Lajme
Situata në veri, Kurti sot mban takim me Borrellin dhe Lajçakun në Bratisllavë

Situata në veri, Kurti sot mban takim me Borrellin dhe Lajçakun në Bratisllavë

Lajme
Kalo në kategori