Aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Bresalc të Gjilanit.

Sipas policisë në aksident janë përfshirë dy vetura.

Si pasojë, janë lënduar dy meshkuj dhe një femër kosovar -e, ku pas tretmanit mjekësorë dy meshkujt janë liruar, ndërsa pasagjerja është dërguar në QKUK për tretman të mëtutjeshëm mjekësorë.

Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt. /Telegrafi/