I fshehur në këtë fotografi është një leopard që është maskuar natyrshëm në pjesën e jashtme të Jaipur, India perëndimore.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, imazhi u kap nga fotografi amator Abhinav Garg ndërsa ishte në një udhëtim në Aravali Hills në fillim të qershorit.

Por 34-vjeçari nuk e kuptoi se ai e kishte fotografuar leopardin derisa u kthye në shtëpi.

Dhe kjo ndodhi, pavarësisht se priste me orë të tëra duke shpresuar të shihte kafshën e rrallë. /Telegrafi/