LAJMI I FUNDIT:

Afër 100 pasagjerë në anije, janë sëmurë në ditën e parë të udhëtimit (Foto)

Afër 100 pasagjerë në anije, janë sëmurë në ditën e parë të udhëtimit (Foto)
SYDNEY, AUSTRALIA - DECEMBER 10: The Sun Princess cruise ship sails through Sydney Harbour on December 10, 2009 in Sydney, Australia. The Diamond Princess was followed by the Pacific Jewel on its maiden voyage and finally the Sun Princess. All three cruise ships arrived in Sydney harbour within an hour of each other as the industry continues to thrive. (Photo by Cameron Spencer/Getty Images)

Shëtitja 10-ditore me anijen që u nis nga Queensland i Australisë, nuk ka shkuar mirë për afro 100 udhëtarë, të cilët janë prekur nga një virus i panjohur.

Reklama

Anija ka bërë ndalesë të emergjente në Brisbane, sepse gjendja pasagjerëve ishte jashtë kontrollit dhe nuk mund të ndalonin së vjelli dhe kishin barkqitje, transmeton Telegrafi.

Anija ku u sëmurën udhëtarët

Mësohet se ata janë jashtë rrezikut për jetë dhe nën kontrollin e duhur, ndërsa anija i është nënshtruar një pastrimi gjeneral.

Ende nuk dihet se çfarë e shkaktoi përhapjen e virusit, që besohet se e ka futur një nga pasagjerët.

Por, në këtë anije, kishte ndodhur një rast i njëjtë gjatë muajit mars, por me shumë më pak të prekur. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Historia e 'rrjetit prej rreth 8 mijë bunkerësh nëntokësorë' në Zvicër, që janë bërë sërish të nevojshëm për ushtrinë

Historia e 'rrjetit prej rreth 8 mijë bunkerësh nëntokësorë' në Zvicër, që janë bërë sërish të nevojshëm për ushtrinë

Evropa
Ministri i jashtëm rus thotë se SHBA-ja është “drejtpërdrejt në luftë” me Moskën

Ministri i jashtëm rus thotë se SHBA-ja është “drejtpërdrejt në luftë” me Moskën

Evropa
Si përgatiten snajperistët

Si përgatiten snajperistët "Fantazmë" të Ukrainës drejt një misioni luftarak

Evropa
Norvegjia arrestoi ish-komandantin e Wagnerit që tentoi të kthehej në Rusi

Norvegjia arrestoi ish-komandantin e Wagnerit që tentoi të kthehej në Rusi

Evropa
Forcat ukrainase po avancojnë në jug të Bakhmutit

Forcat ukrainase po avancojnë në jug të Bakhmutit

Evropa
Po mundohej të gjuante dronin sulmues të ukrainasve, ushtari rus e pëson keq kur predha i bie në kokë duke e lënë pa ndjenja

Po mundohej të gjuante dronin sulmues të ukrainasve, ushtari rus e pëson keq kur predha i bie në kokë duke e lënë pa ndjenja

Evropa
Kalo në kategori