LAJMI I FUNDIT:

Virus

16 Artikuj

MSH: Nuk ka raste të reja të EHKK, qytetarët t’i përmbahen masave parandaluese

MSH: Nuk ka raste të reja të EHKK, qytetarët t’i përmbahen masave parandaluese

Maqedonia e Veriut
Virus apo COVID? Pas rritjes së rasteve me grip, flet epidemiologu nga Tirana

Virus apo COVID? Pas rritjes së rasteve me grip, flet epidemiologu nga Tirana

Shqipëri
Sa janë gjasat të prekeni shumë herë me virus

Sa janë gjasat të prekeni shumë herë me virus

Shëndetësi Lajme
​Virusi “Alien” mund të vjedhë kredencialet nga 226 aplikacione: Nuk kursehet as Facebook, Gmail dhe Snapchat

​Virusi “Alien” mund të vjedhë kredencialet nga 226 aplikacione: Nuk kursehet as Facebook, Gmail dhe Snapchat

Lajme Teknologji
Kini kujdes në atë që shkarkoni: Një virus i ri sulmon Android dhe vjedh detajet e bankës

Kini kujdes në atë që shkarkoni: Një virus i ri sulmon Android dhe vjedh detajet e bankës

Mobile
Zbulohet një lloj i ri i gripit në Kinë, bartësit e virusit janë derrat – shkencëtarët pretendojnë se mund të bartet edhe te njerëzit

Zbulohet një lloj i ri i gripit në Kinë, bartësit e virusit janë derrat – shkencëtarët pretendojnë se mund të bartet edhe te njerëzit

Nga Bota
Përdorën teknikën e njëjtë me të cilën zbuluan coronavirusin, shkencëtarët francezë “hasin” në një virus të ri

Përdorën teknikën e njëjtë me të cilën zbuluan coronavirusin, shkencëtarët francezë “hasin” në një virus të ri

Nga Bota
Edhe një virus tjetër i rrezikshëm po përhapet, ka filluar të bartet nga minjtë tek njerëzit – shumica as që e dinë se e kanë

Edhe një virus tjetër i rrezikshëm po përhapet, ka filluar të bartet nga minjtë tek njerëzit – shumica as që e dinë se e kanë

Nga Bota
I dërguari i BE-së thotë që heqja e frazës për origjinën e coronavirusit në gazetën kineze është “për të ardhur keq”

I dërguari i BE-së thotë që heqja e frazës për origjinën e coronavirusit në gazetën kineze është “për të ardhur keq”

Nga Bota
Aty studiohen virusët më vdekjeprurës, sa janë të sigurtë dhe kush punon në to – gjithçka që duhet të dini për laboratorët S4

Aty studiohen virusët më vdekjeprurës, sa janë të sigurtë dhe kush punon në to – gjithçka që duhet të dini për laboratorët S4

Nga Bota
Alarmohet Organizata Botërore e Shëndetësisë, virusi misterioz “shfaqet” në Kinë – 30 persona të sëmurë gjenden në karantinë

Alarmohet Organizata Botërore e Shëndetësisë, virusi misterioz “shfaqet” në Kinë – 30 persona të sëmurë gjenden në karantinë

Nga Bota
Ishulli që mund ta “shfarosë” gjysmën e botës, në të gjendet laboratori që eksperimenton me viruset më vdekjeprurës

Ishulli që mund ta “shfarosë” gjysmën e botës, në të gjendet laboratori që eksperimenton me viruset më vdekjeprurës

Nga Bota
​Shkrirja e akullit të Arktikut përhap virusin vrasës

​Shkrirja e akullit të Arktikut përhap virusin vrasës

Nga Bota
Virusi ‘Fakeapp’ në Android vjedh të dhënat e Facebook

Virusi ‘Fakeapp’ në Android vjedh të dhënat e Facebook

Mobile
Mos i hapni ngarkimet e dyshimta në e-mail, sepse mund ta aktivizoni virusin Locky

Mos i hapni ngarkimet e dyshimta në e-mail, sepse mund ta aktivizoni virusin Locky

Aplikacione
Afër 100 pasagjerë në anije, janë sëmurë në ditën e parë të udhëtimit (Foto)

Afër 100 pasagjerë në anije, janë sëmurë në ditën e parë të udhëtimit (Foto)

Nga Bota