LAJMI I FUNDIT:

Aeroplani në Ohio përplaset me tufën e zogjve, motori përfshihet nga zjarri – piloti detyrohet të kthehet nga ishte nisur

Aeroplani në Ohio përplaset me tufën e zogjve, motori përfshihet nga zjarri – piloti detyrohet të kthehet nga ishte nisur

Një aeroplan komercial i aviokompanisë American Airlines, është detyruar të kthehet nga ishte nisur dhe të zbret në pistë, pasi që është goditur me zogj.

Pamjet e filmuara nga brendësia e kabinës tregojnë sesi zjarri shpërthen nga motori i djathtë, pak momente pasi ishte ngritur nga aeroporti John Glen në Columbus, Ohio, transmeton Telegrafi.

Dëshmitarët thonë se aeroplani gjatë fluturimit është goditur me një tufë zogjsh, dhe besohet se disa prej tyre përfunduan në motor. Dëgjohen edhe zhurma si dhe personeli i aeroplanit duke thënë: “në rregull, duket se do të kem pak punë”.

“Në këto momente, të gjithë u pushtuan nga paniku dhe filluan të luten, e dini se njerëzit mbaheshin për dore”, tha pasagjerja Casandra Sleeper.

Banori i qytetit Aper Arlington, i cili filmoi momentin nga toka tha se ka “dëgjuar zhurma të mëdha nga zogjtë”.

Aeroplani ishte nisur nga Phoenix në Arizonë dhe shpesh u kthye nga ishte nisur dhe janë evakuuar pasagjerët, ku për fat të mirë nuk pati të lënduar. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Marina gjermane për pak sa nuk rrëzoi një dron amerikan mbi Detin e Kuq – luftanija lansoi dy raketa në drejtim të fluturakes

Marina gjermane për pak sa nuk rrëzoi një dron amerikan mbi Detin e Kuq – luftanija lansoi dy raketa në drejtim të fluturakes

Azia
Publikohen dokumente sekrete ruse të viteve 2008/2014 - Putin kishte menduar të përdorte armët bërthamore kundër pushtimit të mundshëm kinez

Publikohen dokumente sekrete ruse të viteve 2008/2014 - Putin kishte menduar të përdorte armët bërthamore kundër pushtimit të mundshëm kinez

Evropa
Teksasi po lufton me zjarrin e dytë më të madh në historinë e këtij shteti amerikan, digjen 850 mijë hektarë

Teksasi po lufton me zjarrin e dytë më të madh në historinë e këtij shteti amerikan, digjen 850 mijë hektarë

Amerika
Ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar aeroplanin e tretë luftarak rus këtë javë

Ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar aeroplanin e tretë luftarak rus këtë javë

Evropa
Shqetësim i madh në mesin e zyrtarëve të Bidenit, se Izraeli mund të nisë një sulm tokësor në Liban

Shqetësim i madh në mesin e zyrtarëve të Bidenit, se Izraeli mund të nisë një sulm tokësor në Liban

Azia
Duhet të mësohemi të jetojmë në një botë me konflikte

Duhet të mësohemi të jetojmë në një botë me konflikte

Evropa
Kalo në kategori