LAJMI I FUNDIT:

AEM: Zvogëlohet prodhimtaria e energjisë elektrike në Maqedoni

AEM: Zvogëlohet prodhimtaria e energjisë elektrike në Maqedoni

Kryetari i Asociacioni Energjetik të Maqedonisë (AEM), Koço Angjushev, sot deklaroi se harxhimi i energjisë elektrike në Maqedoni ka ngecur, jo për shkak të ngadalësimit të ekonomisë, por për shkak të aktivitetit të ngadalësuar të kombinateve të mëdha, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

Para seancës në Odën Ekonomike në të cilën AEM, e shqyrtoi propozim-bilancin energjetik për vitin 2017, Angjushet delklaroi se, edhe tërë industria tjetër të punojë, nëse Feni dhe Jugohrom ndalen me punë ose punojnë me tempo të zvogëluar, ajo dukshëm do të reflektohet ndaj bilancit të tërësishëm si zvogëlim i shpenzimit të energjisë elektrike.

Duke i’u përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, Angjushev tha se amvisëritë harxhojnë njëjtë, pa dallim më të madh dhe në këtë segment ndryshimet nuk varen nga proceset globale, por nga ajo se sa dimri është i ftohtë apo i ngrohtë./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Ambasadori i Kosovës në SHBA i reagon republikanes Tenny: Po justifikoni paturpshëm një sulm terrorist

Ambasadori i Kosovës në SHBA i reagon republikanes Tenny: Po justifikoni paturpshëm një sulm terrorist

Lajme
Kurti dhe Gërvalla iu prezantojnë Korit Diplomatik qëndrimet zyrtare për sulmin terrorist në veri

Kurti dhe Gërvalla iu prezantojnë Korit Diplomatik qëndrimet zyrtare për sulmin terrorist në veri

Lajme
Eurodeputeti holandez i reagon zëdhënësit të BE-së: Ndaloni zbutjen e destabilizuesve [Serbisë

Eurodeputeti holandez i reagon zëdhënësit të BE-së: Ndaloni zbutjen e destabilizuesve [Serbisë

Lajme
Avokati serb: Dyshja Vuçiq-Vulin janë organizatorët e padiskutueshëm të sulmit terrorist në Kosovë

Avokati serb: Dyshja Vuçiq-Vulin janë organizatorët e padiskutueshëm të sulmit terrorist në Kosovë

Lajme
Nga ura ku u vra polici Afrim Bunjaku e deri tek vendi ku qëndroi Radoiçiqi – pamje nga Banjska tri ditë pas sulmit terrorist

Nga ura ku u vra polici Afrim Bunjaku e deri tek vendi ku qëndroi Radoiçiqi – pamje nga Banjska tri ditë pas sulmit terrorist

Lajme
Lajçak dhe komandanti në ardhje i KFOR-it, flasin për situatën aktuale në Kosovë dhe dialogun

Lajçak dhe komandanti në ardhje i KFOR-it, flasin për situatën aktuale në Kosovë dhe dialogun

Lajme
Kalo në kategori