LAJMI I FUNDIT:

Ademi: E vërteta duhet të thuhet fuqishëm përballë dezinformimit (Foto)

Ademi: E vërteta duhet të thuhet fuqishëm përballë dezinformimit (Foto)

Ministri pa resor, përgjegjës për diasporën në Qeverinë e Maqedonisë, Edmond Ademi ka sqaruar me një shkrim në Facebook për ”përfshirjen e tij në skandalin e ‘Cambridge Analytica”’ duke thënë se ndaj dezinformatave duhet folur të vërtetën edhe atë në mënyrë të fuqishme, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Ademi ka publikuar një email si kërkim-falje nga ëendy Singelman për përfshirjen e tij në organogramin e Cambridge Analytica.


Ai thotë se këtë email e ka pranuar edhe si kërkim-falje ndaj shpërndarjes së informatave dhe përfshirjen e tij në këtë rreth. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Mospërfshirja e Kosovës në agjendën e Komitetit të Ministrave të KiE, reagime të ashpra ta deputetëve gjermanë – kritikojnë qeverinë e tyre

Mospërfshirja e Kosovës në agjendën e Komitetit të Ministrave të KiE, reagime të ashpra ta deputetëve gjermanë – kritikojnë qeverinë e tyre

Lajme
Projekti më i mirë, Piramida e Tiranës fiton çmimin e madh për Evropën Juglindore

Projekti më i mirë, Piramida e Tiranës fiton çmimin e madh për Evropën Juglindore

Lajme
Kosova jashtë KiE-së, deputetja finlandeze akuzon BE-në se po tregohet e butë me Serbinë

Kosova jashtë KiE-së, deputetja finlandeze akuzon BE-në se po tregohet e butë me Serbinë

Lajme
​Bie nataliteti në Kosovë, ASK dhe MPB me statistika të ndryshme për lindjet

​Bie nataliteti në Kosovë, ASK dhe MPB me statistika të ndryshme për lindjet

Lajme
Kosova jashtë KiE, Mujanoviq: BE po çon ujë në ‘mullirin’ e Vuçiqit

Kosova jashtë KiE, Mujanoviq: BE po çon ujë në ‘mullirin’ e Vuçiqit

Lajme
Plagosje me armë zjarri në Nashec të Prizrenit

Plagosje me armë zjarri në Nashec të Prizrenit

Kronika e Zezë
Kalo në kategori